Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

PZU Kindlustuse klienti tabas reisil viibides ootamatult tõsine ja äge haigestumine, mis tõi kaasa haiglaravi vajaduse ning inimese meditsiinilise õhukiirabiga teiselt mandrilt kodumaale toimetamise. Kahjujuhtumiga seotud kulud ületasid oluliselt 100000 euro piiri.

„Välismaale, ka lähiriikidesse reisimisel tuleb alati arvestada võimalusega, et juhtuda võib mõni ootamatus, kus reisikindlustus saab väga palju abiks olla,” rääkis PZU reisikindlustuse tootejuht Kristel Solon. Ootamatult võivad reisi rikkuda nii õnnetusjuhtumid ja haigestumised kui ka reisitõrked ja pagasikahjud. „Kõige kallimaks kujunevadki justnimelt tervisega seotud reisikindlustuse kahjujuhtumid, mistõttu tasub alati jälgida, et kindlustussumma oleks piisavalt suur. Meie enam kui 100 000-eurone kahjujuhtum on selle ilmekas näide,” lisas ta.

Lähiriikides reisides loodavad inimesed liiga sageli Euroopa ravikindlustuskaardile ja jätavad seetõttu reisikindlustuse tegemata. Soloni sõnul on selline käitumine parajalt riskantne, sest Euroopa ravikindlustuskaart võib ravikulud katta üksnes osaliselt ja kohalike riikide omaosalustasud jäävad kliendi kanda. Samuti ei kata ravikindlustuskaart reeglina haige riikidevahelist transporti ega täies mahus ravimeid ja just transpordikulu võib ulatuda üüratutesse kõrgustesse.

„Meie rekordilise reisikahju puhul oli transpordikulu osakaal suurusjärgus 105 000 eurot ja ka varasemalt on mitmeid näiteid, kus ravikulud kattis küll ravikindlustuskaart, kuid meditsiiniline eritransport kodumaale oli tuhandetes ja isegi kümnetes tuhandetes eurodes. Näiteks on meil juhtum Rootsist, kus eritranspordi maksumus Eestisse oli 18 000 euro juures,” rääkis Solon.

Eestis oleme me harjunud riikliku raviteenusega, kuid paljudes Euroopa Liidu riikides on levinud erahaiglad, mis ravikindlustuskaarti ei aktsepteeri ja nõuavad kliendilt kohest teenuse eest tasumist. „Sageli on reisi eesmärgiks viibida just turistidele populaarsetes kuurortides ja suusakeskustes, kus raviteenuseid osutavadki üksnes erakliinikud ja lähimad riiklikud raviasutused võivad jääda kümnete kilomeetrite taha,” sõnas Solon.

Möödunud aasta jooksul maksis PZU Kindlustus reisikindlustuse kahjuhüvitisi kokku üle 900 000 euro. Käesoleva aasta esimene kvartal näitab jätkuvalt reisikahjude suurt arvu ja aprilli lõppki ei näidanud muutusi. „Selle aasta esimese nelja kuuga on reisikindlustuse kahjuhüvitisi makstud juba üle 400 000 euro. See näitab, et reisimine on koroonapandeemia järel taas hoo sisse saanud ja see on iseenesest tore,” märkis Solon.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on Baltimaade üks juhtivaid kindlustusseltse. Iga seitsmenda Eesti elaniku vara on kindlustatud PZU-s ning ettevõte on alates aastast 2020 olnud Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tunnustatud kindlustuspartner.

Viimased uudised