Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: rms Roomet Ild/ kaitsevägi

Eile esmaspäeval saabusid õppusele Kevadtorm Poola 9. luurerügemendi võitlejad, kes asuvad õppusel 2. jalaväebrigaadi koosseisu ning hakkavad täitma brigaadi luureüksuse ülesandeid. 

„Meil on väga suur rõõm olla Eestis ja saada kogemusi harjutustest koos Eesti üksustega,“ ütles Poola 9. luurerügemendi teavitusohvitser kapten Konrad Okonski.

Poole üksus jõudis Eestisse kolmes osas – üks osa tegi kaitseväe keskpolügoonile õhudessandi, teine maandus Ämarisse transpordilennukil ning kolmas saabus Kevadtormile mööda maad autotranspordiga.

„Mul on väga hea meel Poola 9. luurerügementi täna siin vastu võtta, sest see dessant on parimaks tõestuseks Poola pühendumise kohta Balti riikide kaitsele,“ ütles 2. jalaväebrigaadi staabiülem kolonelleitnant Lauri Abel, kelle üksuse koosseisus poolakad Kevadtormil võitlema hakkavad. Ta lisas, et juba homme saab Poola üksus esimese lahingülesande, mida täitma asuda.

Kolonelleitnant Abel loodab, et Poola kaitseväelased osalevad ka järgmisele aastale planeeritud suurõppusel Siil ja loodetavasti võitlevad taas koos 2. jalaväebrigaadiga.

Varssavist põhjas asuvas Lidzbarki linnas paikneva 9. luurerügemendi ajalugu ulatub 1966. aastasse ja praeguse nime all tegutseb see aastast 2003. Tegu on ühega kolmest Poola kaitseväe luurerügemendist, mis allub otse Poola kaitseväe juhatajale. Üksus täidab erinevaid luureülesandeid ja osaleb välismissioonidel.

Lisaks Poola luurerügemendi võitlejatele maandus täna Ämari lennuväebaasis ka kolm Poola ründelennukit Su-22M4K, mis osalevad samuti õppusel Kevadtorm 2021.

Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kaitseväe erinevate üksuste koostööd. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui liitlassõdurid. Tänavu osaleb õppusel Kevadtorm kokku pea 7000 kaitseväelast Eestist, Ameerika Ühendriikidest, Lätist, Poolast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Taanist ja Ühendkuningriigist. Õppuse põhitegevused toimuvad Kesk- ja Põhja-Eestis 17. maist kuni 5. juunini.

Viimased uudised