Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kpr Maria Grünberg

Kevadtormi õppusel kasutati lahingmoona ning üht reservväelast tabas kuul, mis jäi pidama kiivrisse, vahendab Delfi.

Sihtmärgid tõusid ning anti käsk lasta. Ühel hetkel karjuti: „Tuli seis, relvad ohutuks!” Keegi ei teadnud, mis toimub, kuniks öeldi, et keegi sai pihta. Tuli välja, et seitse-kaheksa inimest teisest olid hetkel metsatukas, kuhu lasti. Kõik sattusid tule alla, üks sai pihta, rääkis üks Kevadtormil osalenu.

Pihta saanud reservväelane kasutas tankitõrjerelva, mistõttu kandis kõrvatroppe ja nende peal omakorda kõrvaklappe. „Kuul tabas tema kõrvaklappe ning seejärel tabas kaela ning kukalt. Poleks kõrvaklappe olnud, oleks ta hetkel surnud,” arvas õppusel osalenu.

Pihta saanud mehe õde sõnas, et venna kirjeldusel oli täiesti sentimeetrite mäng – see kuul oleks võinud otse pähe lennata, mitte klappidesse. „Ja kui õigesti aru sain, siis kuul jäi lõpuks pidama üldse kiivrisse, riivates ka pead. Meie pere jaoks suur šokk ja müstika, kuidas selline asi õppusel juhtuda sai. Kui kasutatakse teravmoona, peaks olema ju tagatud ometi maksimaalne ohutus.”

Sündmust kirjeldanud reservväelane lisas, et tema ja õppusel osalenud sõpradel-tuttavatel tekkis ka küsimus, kuidas on lood ohutusega. „Kes selle tagama peaks? Kuidas selline asi üldse võimalik on?” imestas ta.

Viimased uudised