Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peaminister Jüri Ratas külastas täna kaitseväe peastaapi, kus sai ülevaate kaitseväe tänavustest operatsioonidest ja õppustest, sealhulgas Eesti kõigi aegade suurimast õppusest Siil 2018.

2. mail algaval ja kaks nädalat kestval õppusel osaleb rohkem kui 13 000 kaitseväelast, kaitseliitlast ja välisriikide sõdurit kokku 13 riigist. Õppusega kontrollitakse reservväe ja maakaitseüksuste lahinguvalmidust, et hinnata Eesti reaalset kaitsevõimet.

Ratase sõnul on nii suure õppuse õnnestumiseks vaja paljude inimeste ühist pingutust. „Kõige tähtsam on õppusele kutsutute valmisolek kohale tulla ja Eesti riigikaitsesse panustada. Ma väga loodan kõigi kutsutud reservväelaste ja kaitseliitlaste aktiivset osavõttu,” ütles ta.

Samuti on Ratase sõnul väga oodatud õppusel osalejate tööandjate ja lähedaste toetus. „Hea spetsialisti töölt eemalviibimine võib tööandjale olla paras väljakutse, kuid sellega antakse väärtuslik panus vaba Eesti arengusse,” lausus ta ning kutsus kõiki tööandjaid õppusel osalemist soodustama ja julgustama. „Sama vajalik on, et õppusel osalejate panuse olulisust mõistaksid nende lähedased, kelle tugi on alati äärmiselt tähtis.”

Peaminister sai täna kaitseväe peastaabis toimunud kohtumisel kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase, juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sireli ja kaitseväe peastaabi ülema kindralmajor Martin Heremiga ülevaate ka kaitseväe operatsioonidest, kus osaleb kokku ligi 60 Eesti kaitseväelast. Lisaks on riigikogu valitsuse ettepanekul suurendanud Eesti sõjalist panust NATO juhitaval väljaõppe- ja nõustamismissioonil Afganistanis seniselt kuuelt 46 kaitseväelaseni.

Viimased uudised