Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel oli kella 12 seisuga käinud hääletamas 44 protsenti valijatest. Kõige kõrgem on seni olnud osalusprotsent Hiiu maakonnas (49,4 protsenti) ja kõige madalam Ida-Viru maakonnas (37,4 protsenti).

2017. aasta kohalikel valimistel oli valimispäeva keskpäevaks valimas käinud 35,8 protsenti valijatest. 2013. aasta kohalikel valimistel oli keskpäevaks hääletanud 33,2 protsenti valijatest.

448 valimisjaoskonda üle Eesti on täna avatud kella 20.00 õhtul. Valija saab oma linnas või vallas, Tallinnas linnaosas hääletada ükskõik millises jaoskonnas. Valimisjaoskondade kohta saab rohkem infot kaardirakenduselt aadressil jsk.valimised.ee. Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument. E-hääletada täna enam ei saa, kuid valijal on sellest aastast võimalik veel ka valimispäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-häält muuta.

Kui valijal on tervislikel või mõnel muul mõjuval põhjusel raske või keelatud (näiteks lähikontaktsena) valimisjaoskonda kohale tulla, saab ta taotleda kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus. Seda saab täna veel teha kohaliku omavalitsuse määratud telefoninumbril kuni kella 14-ni.

Koroonaviiruse nakatumisnäit on murettekitav, kuid kohalikud valimised on võimalik läbi viia turvaliselt, kui peame ühiselt kinni riiklikest kokkulepetest. Riigi valimisteenistus palub iseenda ja teiste tervise hoidmiseks kanda valimisjaoskonnas maski, hoida teiste valijatega vahet, desinfitseerida käsi ja haige või lähikontaktsena püsida kodus.

Täpsema osavõtu statistika leiab siit: kov2021.valimised.ee/et/participation/index.html

Viimased uudised