Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Õngu raba Hiiumaal. Foto: Keskkonnaamet

Mai lõpus avastati, et Hiiumaal Õngu rabas on loodushoiutööde tegemise käigus raiutud puid, mille mahavõtmist tööde projekt ette ei näinud. Rikkumise ulatuse esialgsed hinnangud andsid aluse kriminaalmenetluse alustamiseks.

Kriminaalasja alustati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb kaitstava loodusobjekti kaitse nõuete eiramist.

Keskkonnaameti peadirektori asetäitja järelevalve valdkonnas Olav Avarsalu selgitas, et keskkonnakahjuga juhtumi puhul annab seadus aluse kriminaalmenetluseks, kui tekitatud kahju on rahasse ümber arvutatult suurem kui 4 tuhat eurot. „Õngu rabas väljaspool loodushoiutööde projekti raiutud puukändude mõõdistamine on lõppenud ning tulemused annavad aluse kriminaalasja alustamiseks,” ütles Avarsalu.

Uurimine on veel algusjärgus, kellelegi kahtlustust esitatud ei ole ning kahju lõplik suurus selgub uurimise käigus.

Tihu järvede ja Õngu raba taastamisprojekti eesmärk on stabiliseerida Tihu järvede veetase ja parandada Õngu raba seisundit. Tööde käigus plaanitakse sulgeda Õngu rabas kuivenduskraavid ja rajada Tihu järvede väljavoolule põhjapais. Kõik langetatud puud, sealhulgas loata langetatud puud, jäeti metsa.

Kriminaalmenetlust viib läbi Keskkonnaamet ning juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Viimased uudised