Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Järgmisena Lõunaeestlase viiele küsimusele vastanud Keskerakonna Kagu-Eesti nimekirjas kolmandal kohal olev Heimar Lenk leiab, et Eestis ei peaks eutanaasiat veel lubatama, küll võiks legaalseks jääda abort, kuna ühiskond ise kutsub inimesi seksima. Geidele ja lesbidele abiellumise õiguse andmist ta ei toeta, küll aga võiksid samasoolised paarid tema arust kooselluda. 
Järgnevad Lõunaeestlase küsimused ja Lengi vastused:
1.  Kas eutanaasia peaks Teie arvates olema Eestis lubatud? Kui jah, siis millistel tingimustel (aktiivne või passiivne eutanaasia või mõlemad)? Kas peaks lubama ka erasuremiskliinikuid nagu Dignitas Šveitsis?
Heimar Lenk: Eutanaasiat ei peaks Eestis veel lubatama. Mul on tunne, et meie ühiskond pole selleks valmis. Meil võib see elust lahkumise lubamine kontrolli alt välja minna. Mingil juhul ei tohiks veel avada meil suremise erakliinikuid. Need kujuneks juhitamatuteks. Las elust lahkumisega tegelevad esialgu diakoonia haigla ja kirik.
2. Kas abort peaks olema Eestis lubatud? Kui jah, siis millistel tingimustel (kui kaua, millistel puhkudel), ja kes peaks abordi eest tasuma (kas riik voi aborditegija ise)? Ja kas abort on Teie hinnangul tapmine või mitte? Palun põhjendage oma vastust – miks on tapmine/miks ei ole tapmine?
Heimar Lenk: Abort peaks olema lubatud. Kas tasuks haigekassa? Arutelu küsimus. Abort on kindlasti tapmine ehk elu lõpetamine. Kuid ma suhtuks sellesse teatava ettevaatlikusega. Meie seksimeelne ühiskond, kus väärtused pea peale pööratud, ise ju produtseerib neid aborte. Kõik ja kõigiga seksima! Minu meelest on see meie ühiskonna loosungiks. Seks on nii üles kiidetud, et vaid nohikud sellega ei tegele. Mis see vaene alaealine tütarlaps siis tegema peab, kui tal õnnetus juhtub?
3.  Kas hambaravi peaks olema Eestis tasuta? Miks, miks mitte? Kui jah, siis kellele?
Heimar Lenk: Hambaravi peaks olema haigekassast kinni makstud, kuid meie vildakas, kasumit teeniv tervishoiusüsteem seda ei võimalda. Kogu tervishoid tuleks pärast valimisi ümber teha. Ei saa ju edasi kesta, et haiglad teenivad kasumit, aga haigele voodikohta ei jätku.
4. Kas vaktsineerimine peaks olema kohustuslik? Miks, miks mitte? Millised sanktsioonid voiks tabada keeldujaid?
Heimar Lenk: Kuigi see paljudele lapsevanematele ei meeldiks, tundub mulle, et vaktsineerimine peaks olema kohustuslik. Vähemalt mõnede haiguste puhul. Sellepärast, et suuri epideemiaid või pandeemiaid me muidu ära ei hoia. Rõuged, tuberkuloos, Siberi katk ja mitmed muud haigused on tänu vaktsineerimisele kontrolli alla saadud.
5. Kas geid ja lesbid võiksid saada õiguse abielluda voi mitte? Miks? Kas kooseluseaduse rakendusaktid tuleks vastu võtta või mitte, miks?
Heimar Lenk: Arvan, et geid ja lesbid võiksid esialgu kooselluda, mitte abielluda. Las olla see teine termin. Nagunii pooled lastega pered elavad lihtsalt koos. Ilma abielu sõlmimata. Kuidagi valus oleks kiriku altari ees kahte meest suudlemas näha. Me vist pole selleks veel valmis. Ma tõesti toetan abielu vaid mehe ja naise vahel. Kooseluseadus jäägu esialgu Riigikogu sahtlisse.
Samadele küsimustele on juba vastanud Priit Sibul (Isamaa). 
Kommentaarid

Viimased uudised