Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Järgmisena Lõunaeestlase viiele küsimusele vastanud maaeluminister Tarmo Tamm, kes kandideerib Kagu-Eesti ringkonnas Keskerakonna esinumbrina, ütles, et Keskerakonna sooviks on tagada pensionäridele aastaks 2023 keskmine pension 700 eurot kuus. Ta mõistab neid, kes pagulaste ees hirmu tunnevad, aga leiab, et see hirm ei ole põhjendatud.

Järgnevad Lõunaeestlase küsimused ja Tarmo Tamme vastused.

1.Millised maksud peaksid kindlasti langema?

Tarmo Tamm: Toetame õiglase ja lihtsa euroopaliku astmelise tulumaksusüsteemi kehtestamist. Elektriaktsiisi langetame minimaalsele Euroopa Liidus lubatud määrale. Vähendame vajadusel kütuseaktsiisi, et kütusehinnad oleks naaberriikidega konkurentsivõimelisel tasemel.

2. Millised maksud peaksid kindlasti tõusma?

Tarmo Tamm: Makse ei ole vaja tõsta.

3. Kui suur peaks Teie arvates olema õiglane pension?

Tarmo Tamm: Tõstame keskmist vanaduspensioni 2020. aastal erakorraliselt 100 euro võrra. Ainult erakorraline pensionite tõstmine tagab aastaks 2023 keskmise pensioni 700 eurot kuus. Samuti hoiame keskmise pensioni tulumaksuvabana. Rakendame pensionäridele täiendava 250-eurose tulumaksuvabastuse, tõstes seeläbi vanaduspensionäride maksuvaba tulu 750 euroni.

4. Kas Eesti peaks Teie arvates riigikaitsele kulutama rohkem või vähem, miks? Kui palju peaks kaitsekulutusi tõstma/langetama?

Tarmo Tamm: Kaitsekulutused peavad oelma vähemalt 2 protsenti SKP-st.

5. Kuidas kavatsete tagada selle, et Eestisse ei tuleks kriminaalse mineviku ja mõtetega pagulased, kes hakkavad siin naisi ja lapsi vägistama?

Tarmo Tamm: Pagulasi keda vastu võetakse kontrollitakse väga põhjalikult. Tänasel päeval on meile lubatud 209 ametlikku pagulast, aga pooled nendest on riigist lahkunud. Hirm pagulaste ees on mõistetav, aga hirmutamisega on mindud liiale.

Samadele küsimustele on juba vastanud Marika Parv Vabaerakonnast ja Igor Taro Eesti 200st. 

Kommentaarid

Viimased uudised