Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mark Schmidt kinnivõtmise ajal. Kuvatõmmis bild.de veebist.

Nii Mati Alaver kui Karel Tammjärv kinnitasid täna, et dopingut aitas manustada spordiarst Mark Schmidt. Kes see Schmidt selline on?

Kolmapäeval korraldasid Saksa ja Austria politseinikud kaks reidi nii MM-i keskuses Seefeldis kui Erfurtis. Erfurtis vahistati 40-aastane Saksa arst Mark Schmidt, Seefeldis vahistati viis sportlast ja kaks Schmidti kaastöötajat. Üks sportlane vahistati siis, kui ta manustas omale veredopingut, vahendab Bild.

Schmidti advokaat ütles, et mees saadetakse Münchenisse Stadelheimi vanglasse ning ta on nõus tegema võimudega igakülgset koostööd. 

Innsbrucki prokuratuur Austrias teatas kolmapäeva õhtul, et ametivõimudel on õnnestunud paljastada ja purustada kuritegelik organisatsioon. Schmidt on kasutanud aastate jooksul abilisi selleks, et parandada sportlaste tulemusi. Tegemist on organisatsiooniga, mis tegutseb üle terve maailma.

Nüüd on küsimus, kas Schmidt on organisatsiooni juht või käsutäitja. Schmidt käis lapsena Erfurtis spordikoolis ja tegeles mäesuusatamisega. 1996. aastal astus ta Gießeni ülikooli arstiteadust õppima. Ta kaitses oma kraadi spordidiagnostika valdkonnas. Ta on varem ajakirjandusele tunnistanud, et endise sportlasena nägi oma tulevikku spordimeditsiinis.

Schmidti isa on advokaat, ema Heidrun aga endine ujuja. Alates 1990ndatest aastatest juhtis ema Erfurtis kliinikut, kuhu hiljem asus tööle poeg Mark.

Mark Schmidtil ja tema emal oli teadaolevalt 50-60 tippsportlasest patsienti. Ametivõimud uurivad nüüd Scmidti ema seotud dopinguafääriga. Ema on väidetavalt varem dopinguga vahele jäänud, aga kõike eitanud.

2000ndate aastate keskel tegeles Schmidt jalgattaklubiga Team Gerolsteiner, aga pärast dopingukahtlusi lõpetas klubi 2008. aastal tegevuse. Endine Gerolsteineri rattur Bernhard Kohl tunnistas 2009. aastal, et Schmidt pakkus talle dopingut.

Kohli väitel Schmidt mitte ainult ei teadnud dopingu tarvitamisest 2008. aastal Tour de France’i ajal, vaid aitas sellele kaasa. Schmidt lahjendas Kohli verd sooladega, kui vaja ja tõi hotellituppa verd. Schmidt lükkas toona oma seotuse dopinguga ümber.

Praegu on Schmidtil tunduvalt raskel süüdistusi ümber lükata. Süüdimõistmisel ähvarda teda kuni 5 aasta pikkune vanglakaristus.

Mutmaßlicher Doping-Arzt aus Erfurt: Mark Schmidt hat eine Praxis mit seiner Mama

Doping-Beben im nordischen Skisport! Am Mittwoch haben deutsche und österreichische Beamte zwei Razzien in Erfurt und Seefeld, dem Austragungsort der WM, durchgeführt. In Erfurt wurde der deutsche Arzt Mark Schmidt (40) festgenommen, in Seefeld fünf Sportler und zwei mutmaßliche Mitarbeiter von Schmidt. Einen der Athleten ertappten die Ermittler sogar beim Dopen!

Kommentaarid

Viimased uudised