Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kalmer Sarv. Foto: Monika Otrokova

Otepää vallavalitsus kuulutas välja Keeni Põhikooli direktori konkursi, kuhu laekus 4 kandidaati. 19. juunil kinnitati Keeni Põhikooli direktoriks Kalmer Sarv.

Kalmer Sarv on pärit endisest Õru vallast ja on elupõline õrukas. Ta on õppinud Valgas ja esimese kutse omandas ta kutsekoolis mööblitisleri erialal. Tööle läks aga ettevõtlik 19-aastane noormees hoopis Kuigatsi Eriinternaatkooli majandusjuhatajaks. Hiljem lisandusid sellele ametile ka poiste tööõpetuse tunnid. Järgnesid õpingud Tallinna Ülikoolis, kus Kalmer Sarv omandas töö- ja tehnoloogiaõpetaja eriala (bakalaeureus), põhikooli- ja gümnaasiumiõpetaja eriala (magister) ja tööõpetuse õpetaja ja lisaerialaga informaatikaõpetaja (magister). Kalmer Sarv on läbinud Tallinna Ülikoolis üldhariduskooli juhtimiskursused.

Lisaks sellele on vastsel koolidirektoril ette näidata kutseõpetaja tunnistus.

2001. aastal asus Kalmer Sarv tööle Urvaste kooli huvijuhi ja arvutiõpetaja tööpostile. Viis aastat hiljem sai temast Urvaste kooli direktor. 2017. aastal siirdus ta Valga asevallavanemaks hariduse ja kultuuri alal. Kalmer Sarv on olnud pikaaegne Õru vallavolikogu liige ja enne haldusreformi ka Õru vallavolikogu esimees.

„Minu eesmärgiks on see, et Keeni Põhikool oleks jätkuvalt lapsesõbralik ja kodulähedane kool. Kuna mul on pikaajaline kogemus erikoolides töötamisel, siis näen, kui oluline see iga lapse jaoks on,“ ütles Kalmer Sarv. „Eks ju sadakond aastat tagasi loodigi koolid kogukonna toel, selleks, et edendada elu kohapeal. Tänapäeval, kui tehnoloogia lubab ka kaugtööd teha, siis on eriti oluline, et suudaksime säilitada kodulähedase õppe maakohtades.“

Otepää vallavanem Jaanus Barkala ütles, et konkursikomisjon tegi oma otsuse ühehäälselt. „Tegemist on igati sobiva kandidaadiga, kellel on muljetavaldav ja väga hea töökogemus koolijuhina. Komisjoni otsusel kinnitati uus direktor võimalikult kiiresti ametisse, et tal oleks aega enne augustikuud ennast asjadega kurssi viia.“

Viimased uudised