Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus otsustas täna vastu tulla kaupmeeste soovile ja alandada õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiiside veebruarikuist tõusu poole väiksemaks.

„Alkoholiaktsiisi liigkiire tõus suurendaks olulisel määral piirikaubandust,” põhjendas otsust peaminister Jüri Ratas. „Valitsuskabinet otsustas sellega seotud riskide vähendamiseks jätta õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiiside tõusu seni plaanitust poole väiksemaks. See tähendab, et need aktsiisitõusud on 2018. aastal väiksemad kui Lätis või Soomes.”

Rahandusminister Toomas Tõniste ütles, et plaanitud aktsiisitõusu vähendamine aitab pidurdada piirikaubanduse kasvu. „Alkoholiaktsiisi plaanitud kasvuga edasi minnes oleksime võtnud liiga suure riski,” tõdes ta.

Kehtiva seaduse kohaselt pidanuks õlle aktsiis kerkima 1. veebruarist 17,65 protsenti, siidri aktsiis 17,89 protsenti ning kange alkoholi aktsiis 10 protsenti. Valitsuskabineti otsuse kohaselt on tõus poole väiksem ning see vähendab planeeritud eelarvetulusid ligi 10 miljonit euro võrra.

Valitsuskabinet kuulas enne otsuse tegemist rahandusministeeriumi, maksu- ja tolliameti ning Tervise Arengu Instituudi ekspertide hinnanguid aktsiiside ning alkoholi hinna mõju kohta riigi majandusele ja rahandusele ning inimeste tervisele.

Viimased uudised