Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Business Insider

Kui praegu suletakse Lõuna-Eesti piirikaubanduse tõttu väiksemaid poode, siis tulevikus satuvad löögi alla kaubanduskeskused. Põhjuseks on kaubanduse kolimine internetti, mille mõjul lõpetavad tegevuse suured kaubanduskeskused.

Nagu kirjutab USA väljaanne Business Insider, suletakse üksteise järel kunagisi Ameerika uhkusi – suuri kaubanduskeskusi.

Prognoositakse, et lähima viie aasta jooksul suletakse USA-s neljandik suurtest kaubanduskeskustest. Kaubanduskeskustest lahkuvad suured ankurkliendid nagu Sears ja Macy’s. 2017. aastal pandi kinni 6400 poodi, 2018. aastal prognoositakse 3600 poe sulgemist. Poodide kadumisega kaovad kaubanduskeskused.

Üks peamisi kaubanduskeskuste tapjaid on Amazon.com, mis on vallutanud USA turu ja laieneb lähiajal Põhjamaadesse. Amazon.com rajab USA-s tühjaks jäänud kaubanduskeskustesse oma hulgilaod-jaotuskeskused. Amazoni ja teiste veebipoodide tulek on läbimurdeks ka Eesti jaoks, kus on samuti oodata kaubanduskeskuste kinnipanekut. Kaubad tellitakse tulevikus veebist, alles jäävad lähipoed, kust ostetakse esmavajalikku.

USA-s algas kaubanduskeskuste buum 1970ndatel aastatel ja see kestis kokku 40 aastat kuni internetikaubanduse võidukäiguni.

http://www.businessinsider.com/american-retail-apocalypse-in-photos-2018-1#the-same-year-a-court-ordered-receiver-was-appointed-to-force-the-location-to-pay-taxes-and-fines-as-well-as-make-necessary-repairs-11

Viimased uudised