Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeksi muutus aprillis võrreldes märtsiga -0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta aprilliga -0,8 protsenti.

Mulluse aprilliga võrreldes olid kaubad 0,2 protsenti ja teenused 1,8 protsenti odavamad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta sama kuuga võrreldes 7,3 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad tõusid 0,9 protsenti.

Eelmise aasta aprilliga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim transport. Ligi kaks kolmandikku sellest andis mootorikütuse odavnemine. Bensiin oli 12,4 protsenti ja diislikütus 8,8 protsenti odavam. Kodudesse jõudnud elekter oli 15,1 protsenti ja soojusenergia 3,4 protsenti mullusest odavam. Suurem mõju indeksi muutusele oli veel toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemisel. Põhiosa sellest andis puuviljade 21,3-protsendiline ning liha ja lihatoodete 8,4-protsedndiline hinnatõus. Lisaks nimetatutele on toidukaupadest sama ajaga enam kallinenud veel krõpsud (12 protsenti) ning odavnenud kartul (28 protsenti), värske kala (19 protsenti) ja värske köögivili (18 protsenti).

Märtsiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim mootorikütuse 6-protsendiline odavnemine ning peamiselt liha ja lihatoodete (3 protsenti), puuvilja (3,6 protsenti) ja köögivilja (2,2 protsenti) hinnatõusudest tekkinud toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine.

Viimased uudised