Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti juhtiv väikelaenude pakkuja Credit24 teatas, et aastaga on vähenenud nende kliendiportfelli kuuluvate laenulepingute tasumiseks väljastatavate paberarvete hulk 32 protsenti. Järjest enam inimesi eelistab paberivabu ja loodussäästlikumaid e-arveid.

Äsja esines president Kersti Kaljulaid ÜRO Peaassambleel ning tema sõnum oli selge: planeedi päästmine on iga inimese kodanikukohustus. Viimastel aastatel on ettevõtete soovitus klientidele olnud ühene: eelistada e-arveid paberarvetele.

Credit24 võlaennetuse osakonna spetsialist Evelin Sarap ütles, et nende e-arve kasutaja on keskmiselt 40-aastane. Seevastu paberarve eelistaja on 56-aastane. „Kindlasti on lisaks looduse säästmisele teine oluline argument, miks eelistada e-arvet, mugavus ja ajavõit,“ ütles Sarap.

„Me näeme üha kasvavat tarbija huvi keskkonnasäästlikkuse vastu ning julgustame oma kliente loobuma paberarvetest. Aastaga on enam kui veerand meie klientidest astunud sammu paberivaba tarbimise poole ning otsustanud kasutada e-arvet,“ ütles Sarap.

„1. juulist ei võta Eesti Vabariigi ametid enam paberarveid vastu. Loodetavasti jõuab ka erasektor selle trendiga sammu pidada, sest Eesti kuvand on maailmas ju ühene. Oleme digiriik, mis pakub erinevaid e-lahendusi nii ettevõtjatele kui kodanikele. Seetõttu on ka erasektoris e-arve tellimine üks väike, ent väga lihtsasti teostatav samm selles suunas, et hoida loodust,“ lisas Sarap.

Viimased uudised