Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Täna Eesti parimaks valitud Oskar Luks (palliga). Foto: Diana Jesin/ Eesti Käsipalliliit

Täna jätkas Eesti U18 käsipalli noortekoondis 12.-18.08 toimuvat Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril Slovakkias. 2006. aastal sündinud poisid olid esmaspäeval kaotanud kindlalt Bosnia ja Hertsegoviinale, päev hiljem jäädi põnevas heitluses alla Türgile.

Täna mindi vastamisi Leeduga, kes oli samuti kahes esimeses kohtumises vastaste paremust tunnistanud. Mängu alguses võtsid eestlased Mikk-Kaspar Piirsalu tõrjete abil ning Kristofer Liedemanni värava järel 12. minutiks 7:3 eduseisu. Poolaja lõpuks suutsid leedukad siiski viimasel sekundil joonemängija viskest 14:13 ette minna.

Teise poolaja algus möödus võrdsete meeskondade lahingus, kus Oskar Luksi väravate toel seisid 44. minutil tablool numbrid 18:18. Mäng jätkus kordamööda skoorides, kuni eestlased suutsid viis minutit enne lõppu end kolmega peale rebida. Leedu ei olnud siiski veel viimast sõna öelnud ja juba kolm minutit hiljem oli seis taas viigiline.

Türklased skoorisid 15 sekundit enne lõppu ning Eestile jäi veel üks rünnak pärast Toomas Heinla võetud time-outi. Ühega taga olles suudeti karitusvise välja teenida ning Markus Ariku õnnestunud realiseerimise järel lõppes kohtumine 28:28. Eestlaste parimaks valiti viis väravat skoorinud Oskar Luks.

Tänases esimeses kohtumises võitis Bosnia Türgit ning kindlustas sellega endale alagrupi võidu. Eesti lõpetas küll Leeduga võrdsetel punktil, kuid kehvema väravate vahe tõttu jäädi alagrupis neljandaks. Nüüd jätkub turniiri 5. – 8. koha peale. Laupäeval lähevad eestlased vastamisi teises rühmas kolmandaks tulnud Slovakkiaga.