Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hetk esiliigamängust Tartu Ülikool – HC Viimsi/Tööriistamarket, viskel viimsilane Siim Pinnonen. Foto: Diana Jesin/TÜASK

Meeste esiliiga-aasta käsipallis sai pisut ootamatu lõpu, kui tulenevalt valitsuse otsusest peatati nii esiliiga kui ka kõik noorte võistlused. Liigatabeli tipus lõpetab 2020. aasta tiitlikaitsja Põlva/Arcwood, punkt vähem on HC Tallinn 2-l. Nelja silma kauguselt liidrist jääb kolmik Tartu Ülikool, HC Viimsi/Tööriistamarket ja HC Kehra/Primend.

Viimsi ja Tartu meeskonnad lõpetasid märtsis poolelijäänud eelmise hooaja tabelis kõrvuti, vastavalt kuuenda ja seitsmendana. Tänavu ollakse hetkel kolm kohta kõrgemal ning omavahelises mänguski oldi peaaegu võrdsed, kui oktoobris tuli Viimsi võõrsil välja kuueväravalisest kaotusseisust ja võitis 33:32 (14:18).

Kristo Järve: noored ei taha jõusaalis käia

Aasta viimaseks jäänud voorus jõudsid viimsilased üllatuse lävele, et lõpetada Põlva/Arcwoodi 34 mängu kestnud kaotuseta seeria esiliigas. Kodusaalis juhiti suurem osa mänguajast, aga „käsipallimäng algab 45. minutil”, kõlab legendaarne lause. Põlvalased tegid võimsa lõpuspurdi ning võitsid 33:26.

„Kolmveerandtunniga võis vägagi rahule jääda, Arcwood oli suures hädas. Aga siis sai jaks otsa, meil oli paar meest tagaliinist puudu ning võrdväärset vahetust polnud. Füüsiline pool ongi meie nõrkuseks. Ma ei tea miks, aga noored mehed ei taha jõusaalis käia ja seeläbi füüsist arendada,” kahetses ekskoondislasest Viimsi peatreener Kristo Järve.

„Võidumängudes oleme korralikult esinenud, aga kaotus Kehrale kripeldab endiselt. Ilmselt läksid poisid vastast mütsiga lööma ja jäime nelja väravaga alla. Noortest mängijatest tasub senise hooaja põhjal esile tõsta Matten Mäeranda, kes on teinud nii kaitses, aga eriti just rünnakul sammu edasi,” kiitis Järve 17-aastast joonemängijat.

Lühem pink aitab tartlasi võitudele

Esiliiga 2017. ja 2018. aasta võitja Tartu Ülikool alustas hooaega kolmest mängust kahe kaotusega, ent noppis siis kaks kindlat võitu Tallinna Oskari ja Valga Kävali üle. Meeskonna mängiv peatreener Klaus Peeter Rüütli tunnistas, et HC Tallinn 2 vastu oldi suurtes raskustes, aga üheväravaline allajäämine Viimsile oli valus.

„Juhtisime Viimsi vastu kuuega ja Tõnu Jõks oli hirmsas viskehoos [sai lõpuks kirja 17 väravat – toim], aga ilmselt edu uinutas meid ning teisel poolajal domineeris Viimsi. Huvitav, et sel hooajal oleme võõrsil paremini mänginud ja just siis, kui õhukese koosseisuga mängudele läksime,” sõnas Rüütli.

„Näiteks Kehrasse saime kaasa vaid üheksa pallurit, aga just sealt ja Tallinnas Oskari vastu tulid võidud. Võib-olla lühem pink ja vähem vahetusi aitab mängijatel paremini keskenduda ning sunnib neid rohkem vastutust võtma. Tavaliselt oleme just Tartus pikemaid võiduseeriaid kokku pannud,” imestas tartlaste juhendaja muutuse üle.

„Tervikuna tundub esiliiga tänavu nagu mullugi ehk väga võrdne – peaaegu kõik võivad kõiki võita. Valga Käval on hetkel vahest veidi nõrgem teistest, aga küllap nemadki silma pähe saavad. Tore, et Valga on tagasi kaardil ning Coopile ja Viimsile hakkasid nad juba tõsiselt vastugi,” tervitas Rüütli esiliigasse naasnud valgalasi.

Esiliiga tabeliseis:

Parimad väravakütid: Tõnu Jõks – 48, Siim Markus Saarend (mõl TÜ) – 39, Karl Markus Kannel (Coop), Veiko Luik (Käval) ja Siim Pinnonen (Viimsi) – 33, Janis Selge (Tallinn 2) – 32, Kristo Kiipus (Oskar) – 28 ja Randel Matthias Lepp (Coop) – 25 väravat.

Viimased uudised