Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

käsipall

Eesti käsipallikoondis peab jaanuaris kaks EMi valikmängu Põlva Mesikäpa hallis, kus mõnepäevase vahega võõrustatakse Kosovo ja Türgi koondist.

2020. aasta EMi finaalturniirile pääsevad ajaloos esmakordselt 24 meeskonda ehk kaheksa võrra enam kui varem. „Valiksõel on mitmekihiline ja keeruline ning kindlasti pole meie koondise teel lihtsaid mänge, aga muidugi on meie uuel käsipallipõlvkonnal võimalus,” ütles käsipalliliidu peasekretär Pirje Orasson.

Jaanuaris peetakse neli valikmängu, millest esimene 4. jaanuari Gjakovës Kosovo koondise vastu. Pikalt koondis ei puhka, sest Balkanilt naastes mängitakse 8. jaanuaril Põlvas Kosovoga korduskohtumine ning 11. jaanuaril samas Türgiga. 15. jaanuaril ollakse juba Ankaras korduskohtumisel Türgiga.

Eesti koondise peatreener Rein Suvi tunnistas, et vastased on tugevad ja alahinnata neid ei saa. „Aga loomulikult on meie eesmärgiks kohe esimesel katsel valikturniiri teise osa pilet kätte võidelda, nii et soovime alagruppi võita,” sõnas Suvi.

Patrail loodetakse saada kodumängudeks

Eesti koondis ei lähe valikmängudele vastu parimas koosseisus, sest vigastatute hulgas on Dener Jaanimaa, Janar Mägi, Mikk Pinnonen, Karl Toom, Carl-Eric Uibo ja Ardo Puna. Saksamaa Bundesligas mängiva Mait Patraili osalemine vähemalt mõnes valikmängus selgub lähipäevil.

„Maidu puhul on väike tervenemislootus, aga Kosovosse ta kindlasti ei sõida. Ehk saame ta rivisse kodumängudeks,” loodab Suvi. „Suurt puudust saame kahtlemata tundma Jaanimaast ja Pinnonenist, ent ka noorema põlvkonna uutest tulijatest nagu Toom või Uibo. Samas annab olukord ehk võimaluse avanemiseks mõnele uuele liidrile.”

Eesti meeskond alustas treeningutega esmaspäeval ja lendab teisipäeval Kosovosse, et Gjakovë linnas kolmapäeval avamäng pidada.

Koondise koosseis: Kristjan Muuga, Eston Varusk, Henri Sillaste, Henri Hiiend (Põlva Serviti), Uku-Tanel Laast, Kaspar Lees (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper), Kristo Voika, Rasmus Ots (Viljandi HC), Martin Johannson (CSA Steaua Bucuresti, Rumeenia), Andris Celminš (RK Slovenj Gradec 2011, Sloveenia), Karl Roosna (Esseni TUSEM, Saksamaa), Jürgen Rooba (HSG Nordhorn-Lingen, Saksamaa), Sten Toomla (Grankulla IFK, Soome) ja Armi Pärt (Massy Essonne HB, Prantsusmaa).

Lõunaeestlane

Viimased uudised