Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Veel viie aasta eest pidid kasiinomängurid ootama paar päeva oma väljamaksete laekumiseks, seda eriti pangaülekannete või kaardimaksete korral. Tänu uuenduslikele maksetehnoloogiatele ja open banking lahendusele, mis kehtib üle kogu Euroopa Majanduspiirkonna, on see mure aga lahendatud. 

Moodsad veebikasiinod on integreerinud makselahendused, mille vahendusel saab kasiinos mängida ilma registreerumisankeete täitmata ning saades võidud seejuures kätte loetud minutitega. Samal ajal on tegemist endiselt tegevusloaga pärjatud firmadega, mis vastavad Eesti Hasartmänguseaduse nõuetele.

5-minuti väljamaksed nüüd võimalikud

Registreerumiseta kasiinod näivad esialgu ebareaalsed, kuid tegemist on nüüdseks juba üle kogu Euroopa levinud lahendusega. Kontovabades kasiinodes mängimiseks ei tule enam täita eraldi registreerumisvorme, vaid selle asemel saab mängija end ühendada kasiinosse pangakonto kaudu. Sellise revolutsioonilise lahenduse tõttu on mängimine mitte üksnes „kontovaba”, vaid ühtlasi saab võidud kätte 5 minutiga – seda tänu välkmaksetele.

Kõik see on võimalik tänu makseplatvormidele, mis vahendavad oma makseliidese kaudu Eesti pankade tehinguid, ühendades sedasi mängija kasiinosse otse pangast. Mängija peab vaid valima oma kodupanga, logima pangakontole sisse ning andma nõusoleku andmevahetuse loomiseks.

Revolutsiooniline makselahendus on ennekõike alguse saanud Rootsi makseplatvormist Trustly, mis leiutas omapärase nö Pay N Play teenuse, loodud spetsiaalselt kasiinokeskkondade tarbeks. Trustly teenuse tuules on tekkinud ka mitmeid teisi sarnaseid open banking võimalust rakendavaid teenusepakkujaid, nende hulgas Brite ja Zimpler, mida võib samamoodi kohata Eesti kiirkasiinodes. 

Taolised teenusepakkujad integreeritakse kasiino veebilehele ning need sisaldavad oma makseliideses kõiki Euroopa suurpanku – Eesti puhul tähendab see, et kasiinos saab teha makseid LHV, SEB, Swedbanki ja Luminori kaudu. Kord, kui mängija on kasiinokeskkonnas teinud sissemakse ja ühendanud end pangaga, tehakse väljamaksepäringu korral mängijale ülekanne otse samale pangakontole. Sedasi ongi võimalikuks saanud ülikiired väljamaksed, mis võivad mõnes kiirkasiinos aega võtta loetud minutid.

Samad võimalused säilitatud

Kuigi kiirkasiinod näivad olemuselt lihtsakoelised, on suur osa kasiinoplatvormidest säilitanud kõik mänguvõimalused. Suurim erinevus seisnebki üksnes selles, kuidas makseid töödeldakse. Kui tüüpiline kasiino edastab maksed käsitsi pangaülekande vahendusel, siis ülalmainitud teenusepakkujaid kasutades toimuvad pangaülekanded välgukiirusel. Kõik muud võimalused on aga säilinud: kasiino ei erine ei oma mänguvaliku, klienditeeninduse ega üldise võimekuse poolest.

Kiirkasiinod on Eestis ka seadusega tunnustatud ning litsentseeritud, samuti on maksevahendusplatvormidena litsentseeritud erinevad open banking teenusepakkujad. Ka Eestis on nii Brite AB kui ka Trustly Group AB registreeritud Finantsinspektsioonis „makse algatamise teenuse” ja „maksetehingu täitmise” teenuse nimetuste all. Samal ajal on Maksu- ja Tolliameti tegevusloaga pärjatud kümned kiirkasiinod. Sedasi on tagatud mängijate turvalisus: kõik tehingud teostatakse pangas, seega on mängija andmed kaitstud pangapoolsete võimalustega.

Registreerumiseta kasiinod on küll kiired ja turvalised, kuid mängijad ei tohi unustada, et tegemist ei ole anonüümse mängimisega. Kuigi kasiino veebilehel ei tule enam täita eraldi ankeete või vorme, tuleb oma isik tuvastada internetipangas, misjärel saab iga inimene avada siiski ühe kasiinokonto – konto saab seotud kindla isikukoodiga. Kasiino taustasüsteemis saab seega loodud omamoodi konto igale mängijale, seotult vastava isikukoodiga. Niimoodi garanteeritakse, et ükski mängija ei saa luua kasiinos mitut kontot ning tagatud on rahapesu tõkestamise nõuded üheskoos vastutustundliku mängimise põhimõtetega.

Kiirkasiinod ei ole seega anonüümsed – andmevahetus kui selline on endiselt olemas. Andmevahetus on aga kiirem, lihtsam ja vähem tülikas võrreldes tavalise kasiinoga. Registreerumisvabad veebikasiinod toovad mängijateni kiiruse, millesarnast seni pole veel nähtud – seda aga turvaliselt ja vastutustundlikult.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Viimased uudised