Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mart Järvik Võrus Uma Meki üritusel. Maaeluministeeriumi pilt

Reformierakonna alustala Jürgen ligi võrdles sotsiaalmeedias maaeluminister Mart Järvikut köögitüdrukuga, kommenteerides artiklit selle kohta, et Järvik oli enne ministriametisse asumist töötu. 

„Sinu meelest peavad köögitüdrukud riiki juhtima?” küsis Ligi irooniliselt kommentaari peale, kus oli kritiseeritud Järviku halvustamist tema töötu-mineviku pärast.

Inimesed ei saanud Ligi võrdlusest aru. „Nii ebameeldiva retoorikaga inimest, kui teie, annab otsida. Arrogantne, ülbe ja ebasõbralik. Ma kuidagi saaks sellest isegi aru, kui teie ülbamised oleks põhjendatud, et te seisaks mingi õige asja eest või ütleksite midagi tarka ja olulist, aga ei! Te lihtsalt lahmite ja plärtsute nagu tige peni…,” märkis üks inimene.

Teine inimene märkis: „Töötud on oma palgast maksnud panuse töötukassa solidaarsusfondi, mis alustas sõltumatult valitsusest. See oli ainuke Eesti inimeste solidaarsusel põhinev ühendus, kuni valitsus otsustas natsionaliseerida. NSVL taustaga inimestele võib tunduda, et ilma tööraamatu kandeta inimesele peaks kutsuma miilitsa. Töö ja töötus on elu osa ja lääne pool Eestit on endisi tippjuhte olnud tööta, see ei muuda kedagi harimatuks. Insener jääb inseneriks, teadlane, teadlaseks. Ma ei saagi aru, miks köögitüdruk ei võiks olla minister, eriti kui tal on teadmised sellest, mida koolis ei õpetata, a la rahapesu, must äri, võibolla on ta hea läbirääkija eurorahade erastamisel. Viimane lause on küll irooniaga öeldud.”

Järviku kohta ütleb Vikipeedia järgmist:

Järvik lõpetas 1971. aastal Vändra Keskkooli 8. klassi, 1975 Tihemetsa sovhoostehnikumi ja 2009 Tartu Ülikooli Türi kolledži keskkonnateaduse erialal. 2011. aastal kaitses ta Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonnas magistrikraadi keskkonnakorralduse ja planeerimise alal.

Ta töötas 1975–1979 Lokuta kolhoosis remonditöökoja juhatajana ja autojuhina. 1979–1989 Pärnu Autobussi- ja Taksopargis bussijuhina. Alates 1991. aastast on ta Rassi talus Käru vallas taluperemees. 1989–1991 töötas ta Soome ettevõttes ANTTI-TEOLLISUUS OY, kus läbis ka ehitusjärelevalve alase väljaõppe ning 1991–2002 töötas ANTTI-TEOLLISUUS OYs ehitusjärelevalve spetsialisti, konsultant-nõustaja ning müügiesindajana Balti ja Ida-Euroopa riikides.

2002–2018 oli Järvik Järvakandi vallavanem, 2006–2009 Raplamaa Omavalitsuste Liidu vallavanemate kogu esimees, 2009–2014 Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees ja 2014–2018 juhatuse liige. Ühtlasi oli ta 2009–2014 Eesti Linnade Liidu juhatuse aseesimees.

2018. aastast on ta FIE ja tegutseb energia- ja ressursikasutuse audiitorina.

Viimased uudised