Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonaviirusega nakatumise üks tunnuseid on lõhna- ja maitsemeele kadumine. See võib kaduda pikaks ajaks, või suisa kogu eluks.

Ühel märtsikuu õhtul tegi 26-aastane meditsiinikooli õpilane Christina Alexander omale vürtsikat toitu teriyaki kastmes. Kõik oli muidu korras, aga ta ei tundnud toidu lõhna, vahendab Inverse.

Christina puutus töö juures kokku koroonapatsientidega. Ta oli saanud ise samuti nakkuse. Ta oli üks neist COVID-19 patsientidest, kes põdes haigust kergelt, aga tal kadusid lõhna- ja maitsemeel.

Nüüd, 7 kuud pärast nakatumist on noore naise lõhna- ja maitsemeel jätkuvalt kadunud. Arst on naisele öelnud, et lõhna- ja maitsemeel ei pruugi enam kunagi tagasi tulla, vähemalt mitte endisel kujul.

Enamusel koroonapatsientidel taastub lõhna- ja maitsemeel siiski mõne kuu möödudes. Kui neel meeled kaovad, mõjutab see oluliselt inimese elu. Nende meelte abil saab inimene aimu ohtudest. Näiteks tunneb inimene suitsu lõhna, et kaitsta end tule eest. Halb lõhn annab märku, et toit on halvaks läinud või mürgine.

Kommentaarid

Viimased uudised