Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kreutzwaldi ja Roosi tänava ristmik Võrus, kus Võru vallavolikogu esimees oli aia sisse sõitnud.

Eestis öeldakse, et süvariiki ei eksisteeri. Aga Võru vallavolikogu esimehe Aare Hollo joobes juhtimise ümber käib hirmus salatsemine.

Kui nö tavaeestlane joobes juhtimisega vahele jääb, siis on asi kohe avalik. See on karm asi. Eesti politseijuht on joobes juhtimist võrrelnud koguni terrorismiga. Aga tuleb välja, et kõigi kohta see ei käi. Võru vallavolikogu esimehe Aare Hollo joobes juhtimise juhtumi ümber käib hirmus salatsemine.

Asi toimus teadaolevalt juba kuu aega tagasi, 16. aprillil. Hollo oli olnud nii purjus, et jäi rooli taga magama ja sõitis Võru linnas mööda Kreutzwaldi tänavat otse, vastu Kreutzwaldi ja ja Roosi tänava ristmikul staadioni aeda. Isegi praegu on näha veel kõverad aiapostid.

Kui politsei joobes mehe rooli tagant üles äratas, oli Hollo öelnud, et ta hakkas jooma alles pärast aeda sõitmist. Tüüpiline poisikese jutt.

Lõunaeestlane küsis asja kohta politseist infot, aga politsei keeldus asja kommenteerimast, viidates avaliku teabe seadusele ja isikuandmete kaitsele. „Küll on võimalus otse asjaosaliselt järele uurida, kas toimetusele laekunud info on tõene,” kommenteeris asja politsei pressiesindaja.

Selline suhtumine on üllatav, sest mitmete teiste sarnaste juhtumite puhul on politsei kohe info edastanud.

Lõunaeestlane proovis Aare Hollole helistada, aga Hollo telefoni vastu ei võtnud. Võru vallast Hollo kohta küsides vastas valla avalike suhete spetsialist Lisanna Elm, et Võru vallal puudub info Hollo joobes juhtimise kohta. „Soovitame kontakteeruda otse Aare Holloga,” soovitas Elm. Ta lisas, et volikogu esimees Aare Hollo ei ole vallavanemale ega vallavalitsusele midagi rääkinud. „Seega ei saa me olukorda kommenteerida ning juhtunu kohta peab küsima tema enda käest,” märkis Elm.

Lõunaeestlane saatis Hollole küsimuse joobes juhtimise kohta e-posti teel, millele Hollo vastas järgmist „Ei vasta tõele.”

Lõunaeestlasele on tulnud info, et pärast õnnetust saatis Hollo siiski valla inimestele kirja, kus vabandas juhtunu pärast ja pani südamele, et info selle asja kohta välja ei imbuks. Teadaolevalt kasutas Hollo oma kontakte politseis, et asi välja ei tuleks.

Kas saab siis öelda, et süvariiki ei eksisteeri?

Siin alloleval pildil koht Võrus Roosi ja Kreutzwaldi tänavate ristmikul, kus Võru vallavolikogu esimees Aare Hollo oli joobes peaga autoga aia maha sõitnud.

Kommentaarid

Viimased uudised