Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ukrainas on puhkenud suuremat sorti skandaal, kuna presidendi nõunik Oleksi Arestovõtš ütles saates Feigin Live, et Dnipros kortermajja lennanud rakett oli Ukraina vägede poolt alla lastud.

Arestovõtš ütles, et rakett lasti alla, aga see kukkus kortermaja trepikoja pihta. Ja rakett plahvatas, kui alla kukkus.

Enne seda olid Ukraina võimud andnud teada, et Vene väed lennutasid raketi korrusmajja teadlikult. Tabamuse tagajärjel sai vigastada kümneid inimesi ning hukkus viis inimest.

Dnipro linnapea Filatov edastas sotsiaalmeedias järgmise sõnumi: „Sõja esimesest päevast peale ütlesin, et Arestovitš on nartsissistlik veis ja prügisuu. Aga OP-s (presidendi kantselei) keegi selgelt tema peale panustab. … Vabandust, ma ei suutnud vastu panna, kuid SBU (Ukraina julgeolekuteenistus) ja vastuluure on kohustatud reageerima.”

Arestovõtš ütles Dnipro kortermajja lennanud raketi kohta, et see oli tüüp Kh-22 (X-22). Hävis üks trepikoda 72 korteriga. Päästeti 34 inimest, neist 6 last, hukkus 5 inimest. Vigastatuid on 38, neist 6 last.

Kokku lasti Vene poolelt 33 raketti, neist 21 lasti alla.

Arestovõtš selgitas hiljem öeldut sotsiaalmeedias, kus märkis, et Ukraina pole milleski süüdi ja keegi Ukrainat süüdistama ei hakka, nii nagu ei süüdistatud Ukrainat keegi juhtumi pärast Poolas, kus Ukraina õhutõrjeraketi alla kukkumise tagajärjel hukkus kaks inimest. Arestovõtši sõnul saavad kõik aru, et süüdi on Venemaa.

Täpsustus: hilisematel andmetel hukkus kortermaja plahvatuses 9 inimest, vigastatuid oli 64, neist 5 last.

Viimased uudised