Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Venemaal valmis uue, analooge mitteomava elektriauto Amber prototüüp, mis vähamalt avaldatud fotode põhjal soovib vägisi Fiat Multiplalt röövida maailma koledaima auto tiitli.

Tõsi, koos mudeli presentatsiooniga mainiti, et auto disaner polnud loomeprotsessi ajal mingite keelatud ainete mõju all vaid see on samuti prototüüp, loodud mootori testimiseks ja osaliselt kasutades Lada Vesta kereelemente. Seega kõik võib veel muutuda, vahendab auto.pub.

Amber klassifitseerub kategooriasse, kuhu kuuluvad neljarattalised mopeedid või muud kerged sõidukid. Sellel on raam-paneel konstruktsioon, kus torudest koosnevale toestavale struktuurile kinnitatakse kerepaneelid, mis plaanitakse valmistada komposiitmaterjalidest. Arenduse eest vastutab Moskva Polütehniline Ülikool, kus on ennegi sarnasied väiksemaid linnasõidukeid loodud. Amberi tootmine on planeeritud Kaliningradi tehasesse Avtotor.

Hetkel on spetsialistid lõpetanud eelseria prototüübi valmistamise ja järgmisel aastal on plaanis kokku panna viis testmudelit. Uute elektriautode tootmise käivitamine kavandati järgmise aasta neljandasse kvartalisse. See on oluline samm Vene elektriautode tootmise arengus, mis näitab kasvavat huvi keskkonnasõbraliku transpordi vastu Venemaal.

Tuleb muidugi mainida, et kõik viimaste aastate Venemaal valminud arendused on konstruktsioonilt lihtsad, keerulised toota, suhteliselt kasutamiskõlbmatud ning kosmoselaeva hinnaga.

Viimased uudised