Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Facebook toob järgmisel aastal turule omaenda krüptoraha Libra koos Mastercardi, Paypali, Uberi ja Visaga, kellest igaüks panustab 10 miljonit dollarit.

Libra peaks turule tulema 2020. aasta alguses. Facebook on salaja oma raha kallal töötanud enam kui aasta. Libra tegutseb Facebookist sõltumatult, aga Facebook teenib selle pealt tulu, vahendab Daily Mail.

Tegemist on krüptorahaga, mis on stabiilsuse tagamiseks seotud teiste valuutadega ja võistleb teiste krüptorahadega nagu Bitcoin.

Bitcoin võeti kasutusele juba enam kui 10 aastat tagasi, aga sellele vaatamata pole raha leidnud suuremat kasutamist, nii nagu ka sajad teised krüptorahad. Facebook loodab nüüd oma miljardid kasutajad panna krüptoraha kasutama.

Facebooki krüptorahaga saavad kasutajad omavahel arveldada ning sooritada ostusid Facebooki kaudu ja mujal veebis.

Mõned asjatundjad kahtlustavad, et Facebook tahab raha kaudu saada ülevaadet inimeste ostudest, et neile paremini pakkumisi ja reklaami suunata.

Lisaks on Facebooki krüptorahaga liitunud veel Booking.com, rahandustehnoloogia firma Stripe Inc. ja Argentiina e-kaubanduse sait MercadoLibre Inc.

Facebooki oma raha võib mõjutada pangandust samamoodi nagu see on mõjutanud traditsioonilist meediat – hävitavalt. Facebook on loonud oma alternatiivse virtuaalse maailma, kus liigub kõik: info, kaubad ja teenused. Nüüd siis alates järgmisest aastast ka raha.

Kuivõrd krüptoraha liikumist pole võimalik valitsustel kontrollida, siis kaob tulevikus kontroll ka inimeste sissetulekute ja väljaminekute üle. Nii nagu ei suuda valitsused Facebooki maksustada – selle asemel toodavad valitsused ise maksumaksja raha eest sisu Facebooki, mis oma olemuselt on ühe inimese, Mark Zuckerbergi blogi.

Viimased uudised