Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Põhjamaades on tuvastatud radioaktiivse taseme tõus, mille taga arvatakse olevat rike Venemaa tuumajaamas. Venemaa on võimalikku rikke võimaluse ümber lükanud.

Soome, Rootsi ja Norra on teatanud, et tuvastasid käesoleval nädalal radioaktiivsete isotoopide taseme tõusu. Kuigi Rootsi pole välja öelnud, kust leke pärineb, tegid Hollandi spetsialistid kindlaks, et lekke allikas on Venemaal, vahenda Independent.

Hollandi terviseinstituut andis reedel teada, et radioaktiivsed isotoobid on kunstlikud ja need viitavad kütuseelemendi rikkele tuumajaamas. Sotsiaalmeedias avaldatud pildilt on näha, kuidas radioaktiivne pilv kattis terve Eesti.

Venemaa tuumaenergia operaator Rosenergoatom aga lükkas selle info ümber, väites, et riigi loodeosas asuvad kaks tuumajaama töötavad korralikult. Vene uudisteagentuur TASS andis teada, et Peterburi ja Murmanski jaamad töötavad tõrgeteta. Jaamade radiatsioonitasemed pole juunikuus tõusnud, teatas Rosenergoatomi esindaja.

Tuvastatud radiatsioonitasemed pole ohtlikud inimestele ega keskkonnale. Venemaa on üks maailma suurimaid tuumaenergia kasutajaid, Venemaal on 10 tegutsevat tuumajaama, lisaks on mitmed rajamisel. Lisaks ehitavad Vene spetsialistid tuumajaamu Türki, Indiasse ja Iraani.

Viimased uudised