Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei fotod

Möödunud nädal tabati viis meest, keda kahtlustatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises ja väljapressimistes. Prokuratuur kogub meeste kohta vihjeid.

Eelmisel nädalal pidas politsei Eestimaa eri paigus kinni neli meest, keda kahtlustatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises ja väljapressimistes. Lisaks peeti kinni veel üks mees, keda on alust kahtlustada kuritegeliku ühenduse juhtimises. Kohtu loal võeti kõik viis meest möödunud nädalavahetusel vahi alla.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Aro Siinmaa kirjeldas, et kuritegelik ühendus esitas nii ettevõtjatele kui eraisikutele meelevaldseid rahanõudeid ning survestas neid maksma. Praegu kogutud info viitab, et selline organiseeritud kuritegelik süsteem toimetas vähemalt 2015. aastast saati kuni kinnipidamiseni.

„Meil on põhjust arvata, et mitmed kuriteo ohvriks langenud inimesed ei osanud või julgenud õigel ajal abi saamiseks kusagile pöörduda. Nii eeldame, et nende aastate jooksul võib kannatanuid olla märksa rohkem, kui meil seni on õnnestunud tuvastada,“ kirjeldas prokurör Siinmaa.

Kõigil, kel on pretensioone fotol olevate meeste vastu, anda sellest teada helistades politsei infotelefonil 612 3000 või saates kirja louna.vihje(at)politsei.ee.

Kriminaalmenetlust viib läbi Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus ning juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Meeste pildid on sellised (politsei fotod):

Kommentaarid

Viimased uudised