Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Sotsiaalmeediasse on pandud video selle kohta, kuidas Pihkva oblasti kuberner Mihhail Vedernikov läks Tšetšeeniasse külla Ramzan Kadõrovile.

Seda peavad isegi venelased ise üllatavaks. Kadõrov on tuntud kui tulihingeline Putini ja Ukraina sõjalise operatsiooni toetaja. Tsetšeeniast on läinud Ukrainasse sõdima kümneid tuhandeid võitlejaid ja Tšetšeenia võitlejad mängisid otsustavat rolli Ukrainas Mariupoli linna hõivamisel eelmise, 2022. aasta suvel. Seal langes vangi ligi 6000 Ukraina eliitüksuse Azovi võitlejat.

Nüüd küsitakse, kas Vedernikov läks Kadõrovi juurde kogemusi omandama?

Ametlik jutt on selline, et Vedernikov saabus eile kolmapäeval, 1. märtsil Tšetšeenia vabariiki töövisiidile.

Vedernikov külastas Gudermesis asuvat Venemaa erivägede ülikooli RUS, kus koolitatakse parasjagu Pihkva oblasti tulevasi instruktoreid. Plaanis on, et tulevikus hakatakse Pihkvas kohapeal võitlejaid koolitama, nagu see toimub RUS-is.

Märgitakse, et Vedernikov vestles Tšetšeenias oma kaasmaalastega, tutvus nende elu- ja treeningprotsessi tingimustega ning tulistas ka isiklikult sihtmärke. Tema hinnangul on RUS loonud ideaalsed tingimused sõjaliseks asjaajamiseks ja eriüksuslaste väljaõppeks.

Vedernikov külaline asetas Groznõis Visaitovski rajoonis Pihkva langevarjurite tänav 84 asuvale mälestustahvlile lilled, austades nende sõdurite mälestust, kes andsid oma elu Venemaa puutumatuse eest.

Kadõrov kirjeldas asja sotsiaalmeedias järgmiselt: „Mul oli Mihhail Jurjevitšiga viljakas dialoog. Ajasime hea laua taga juttu, maitsesime tšetšeeni rahvusköögi roogasid. Vestluse käigus jagas kõrge külaline muljeid, kuidas Groznõi linn on veelgi kaunimaks muutunud. Kuberner oli siin seitse aastat tagasi. Selle aja jooksul toimunud positiivsed muutused valmistasid talle rõõmu. Lisaks märkis ta kõrgelt meie vabariigi panust sõjalise erioperatsiooni läbiviimisesse Donbassis ja Ukrainas ning rõhutas ka Venemaa olulist rolli selles protsessis.

Olen kindel, et Mihhail Jurjevitš võtab Groznõist kaasa palju positiivseid emotsioone ja häid muljeid. Külalislahke Tšetšeenia vabariigi uksed on talle avatud igal ajal!”

Siin on video asja kohta:

Viimased uudised