Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: RIA

Riigi Infosüsteemide Amet (RIA) hoiatab sotsiaalmeedias, peamiselt Facebookis levivate libauudiste eest seoses firmadega Premisnews ja Major.

RIA hinnangul ei saa neid kirjutisi artikliteks nimetada, sest nende sisu ei vasta tõele ning sarnaneb rohkem „Troonide mängu” fantaasiamaailmaga.

Artiklites on kasutatud Meelis Lao ja Vladas Radvilaviciuse nimesid ning kirjeldatakse, kuidas nad imepärasel kombel rikkaks said. Paljud inimesed on seda isegi uskuma jäänud.

Libaportaal kasutab luba küsimate tuntud inimeste fotosid ja väljamõeldud tsitaate, et kutsuda üles inimesi investeerima pettusesse, mis kannab nime Bitcoin Profit. Loomulikult on kasumist asi kaugel ning ükski inimene pole tegelikult neid sõnu lausunud ja üleöö rikastunud. Neid postitusi tuleks eirata ning teada, et mitte ükski investeerimisplatvorm ei suuda garanteerida kasumit. Kui mõni pakkumine on liiga ilus ja hea, et olla tõsi, siis see seda ka ei ole. Veebis tuleb oma rahakotiga käituda ettevaatlikult ning mitte sisestada tundmatutesse portaalidesse oma andmeid.

KUi raha on siiski ära kantud, siis tuleks kohe võtta ühendust pangaga ja paluda tehing tühistada. Inimesed, kes on aga raha kaotanud, peaksid info edastama politseile.

RIA juhtivanalüütik Lauri Tankler käis netis levivatest ilusatest valedest rääkimas ka Kanal 2 – Õhtu saates: https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=195666

Loe ka elleteemalist artiklit portaalist Postimees: https://tarbija24.postimees.ee/6675087/eesti-kuulsaid-saatejuhte-kasutati-ara-rahvusvahelises-petuskeemis

Viimased uudised