Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Channel 4

Briti juhtiv epidemioloog Neil Ferguson, kes veel mõned nädalad tagasi prognoosis, et Ühendkuningriigis sureb koroonaviiruse tagajärjel 500 000 inimest ja epideemia kestab enam kui 18 kuud, on nüüd prognoose kõvasti kärpinud, märkides, et epideemia kestab 2-3 nädalat ja sureb 20 000 inimest. Neist surmadest pooled on veel sellised, mis oleks aasta jooksul tõenäoliselt nii ehk naa juhtunud.

Fergusoni algse mudeli järgi oleks USA-s surnud 2,2 miljonit inimest, kui riigid poleks midagi ette võtnud viirusepuhangu peatamiseks. Nüüd aga muutis Ferguson kolmapäeval oma prognoosi, tuues välja, et arvatavast enam inimesi on juba viirusega nakatunud. Samuti leiab Ferguson, et Inglismaa haiglad tulevad viirusega ilusti toime, vahendab New Scientist.

Nõnda langetas Ferguson surmade prognoosi 500 000 pealt 20 000 peale. Ta põhjendas muutust osalt sellega, et viiruse levik on olnud oodatust laialdasem, mis tähendab, et paljud inimesed on selle viiruse juba endale saanud. Ferguson leiab, et viirusepuhangu tipp on läbi 2-3 nädala pärast, võrreldes varem prognoositud vähemalt 18 kuu jooksul.

Ferguson muutis oma hinnangut pärast seda, kui Oxfordi ülikooli epidemioloog Sunetra Gupta kritiseeris Fergusoni mudelit ja tõi välja, et viirus oli Inglismaal sees juba kuu aega enne seda, kui varem arvati. Hinnanguliselt pool elanikkonda on selle nakkuse juba saanud. Selle järgi vajab haiglaravi väga väike hulk inimesi, vahendab Daily Wire.

Viimased uudised