Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Facebook on juba välja söönud paljud meediakanalid. Nüüd on järg pankade käes, kui sotsiaalmeedia gigant võtab 2020. aasta algul kasutusele oma raha.

Facebook peaks kümnekonna päeva pärast, 18. juunil tegema teatavaks uudise, et võtab 2020. aastal kasutusele oma raha, mida kasutajad saavad teineteisele saata ning mille abil saab veebipoodides šopata.

Raha, mille esialgne nimi oli GlobalCoin kannab nime Libra ning on seotud mitmete maailma valuutadega, vahendab Daily Mail.

Sidumine teiste valuutadega aitab ära hoida kursi kõikumisi, mis on toimunud paljude kübervaluutadega.

Esialgu saab Facebooki küberraha kasutada 2020. algul tosinas riigis. Lisaks arvatakse, et võetakse kasutusele mingi vahend, millega saab Libra tavalises sularaha automaadis rahaks vahetada.

Kõlakad oma rahast hakkasid liikuma siis, kui Facebook värbas hiljuti endise PayPali juhi David Marcuse juhtima oma plokiahela divisjoni. Facebooki raha on erinevalt teistest küberrahadest seotud ka tavaliste valuutade külge, et vältida kursi kõikumisi.

Facebooki raha võimaldab saata raha ühelt kasutajalt teisele, samuti sooritada ostusid Facebookis, Instagramis ja WhatsAppis.

Kommentaarid

Viimased uudised