Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Endine politseiametnik kirjutab sotsiaalmeedias, kuidas politsei mätsis kõige kõrgemal tasemel kinni Jaanus Käärmanni tapmise Tallinnas 2017. aasta sügisel.

Endine politseiametnik Heldur-Valdek Seeder (Isamaa juhi Helir-Valdor Seederi vend- toim.) kirjutab Facebookis, et Elmar Vaher sai politsei peadirektori ametikoha nõuetekohast haridust mitte omades ning suunati hiljem riigi rahaga õppima. Aga ka selle hariduse sai suures osas pettusega ehk tegeles politsei peadirektorina plagieerimisega.

„Vaheri hariduse lugu näitab, et ta on sünnipärane süvariigi tankist,” kirjutab Seeder, „Praegu on süvariigil hirm, et kui Vaher kõrvaldatakse, siis hakkab neid mineviku musti asju sealt PPA-st nagu Chicago rahapesumasinast tulema, ja uued rahavood vasakule keeratakse kinni.”

Kinnimätsimise näitena toob Seeder välja juhtumi, kus politsei 31.10.2017 Seederi väitel tappis Transferwise’i asutaja Kristo Käärmanni venna Jaanus Käärmanni ja alustas pärast seda massiivset desinformatsioonikampaaniat.

Elmar Vaheri abikaasa on suhtekorraldusbüroo Agenda PR omanik Helin Vaher, kes nõustas Seederi andmetel Pevkurit tema siseministriks oleku ajal igakuise arve alusel. Vaheri büroos töötavad lisaks endine politsei PR-töötaja Indrek Raudjalg ja endine krimireporter Rasmus Kagge. Enne oma PR-firma tegemist oli Helin Vaher valitsuse kommunikatsioonibüroo juht.

Pärast Käärmanni juhtumit alustati meedias desinformatsioonikampaaniat, et juhtum kinni mätsida. Seeder on sellest kirjutanud põhjalikult oma blogis, mis vigu politsei tegi. „Vaheri desinformatsioonikampaania oli niivõrd massiivne ja niivõrd demagoogiline, et ma ei saanud seda kirjutamata jätta,” märgib Seeder, „postitus sai ligi 18 000 lugemist, sest näitas tegelikku asjade käiku vastupidiselt desinformatsioonikampaanias kuvatavale. Käärmanni tapmise asi iseloomustab Vaherit – ülima karjeristi püüd näida, läbi räigete valede, häbematuse ja julmuste.”

Seeder kirjutab Käärmanni juhtumit kommenteerides, et selga laskmine oli lubamatu. Samuti oli lubamatu esmaabi andmata jätmine ja keeramine rinnuli. Kopsuhaavaga (õhkkopsuga) rinnuli keeramine põhjustab lämbumise, mis juhtuski. „PPA hiljem valetas, et mees suri haiglas. Vale. Ta suri sündmuskohal. See oli videotelt näha, kuidas kiirabi 5 minutit hiljem saabudes meeleheitlikult südamemassaaži teeb ja lõpuks loobub. Misjärel lükatakse surnud mees kiirabisse ja viiakse minema,” märgib Seeder.

Lämmatavasse asendisse keeramise kaader:

Kujutis: Facebook

Viimased uudised