Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Sotsiaalmeediasse üles pandud küsitlus Lõuna-Eesti valimiseelistuste näitab, et toetus EKRE-le ületab mäekõrguselt kõik teised.

Facebooki Põlva grupis avaldatud küsitlus näitab, et EKRE-l on suurem toetus kui kõigil teistel erakondadel kokku. EKRE-t pooldab tänase, 23. detsembri seisuga 296 inimest, Keskerakonda 51 inimest, Reformierakonda 34 inimest, Isamaad 11, sotse 10 ja Vabaerakonda 7 inimest.

Küsimus, millele inimesed vastasid oli järgmine: „Milline parlamendi erakond tundub hetkel kõige enam Põlvat ja meie maakonda esindavat?”

EKRE-le järgneb toetuse poolest pika vahega Keskerakond, kelle kannul on Reformierakond. Nii sotsid kui Isamaa jäävad kaugele maha ja Vabaerakond on päris lõpus üliväikse toetusega.

Kommentaarides on inimesed samuti väga atiivselt just EKRE-t toetamas. Üks kommentaator kirjutab otse välja, et ainult EKRE saab Põlvat esindada, sest teistel erakondadel on kombeks esindada Brüsselit.

Inimesi ei puuduta ainult Põlva, vaid Eesti laiemalt: kelle juhtimisel võiks Eestimaal elu säilida ja erinevate ühiskonnakihtide lõhe väheneda või vähemalt samaks jääda, mitte nii, et jõukad on järjest jõukamad ja vaesus aina suureneb, eriti suur oli see viimastel andmetel Valgamaal ja Põlvamaal. Kui EKRE end tõestada ei suuda järgnevate aastatega, küllap siis järgmine kord osutuvad teised valituks, kirjutas teine kommentaator.

Üks inimene kirjutab, et Eestis kasvavad praegu ainsana Tallinn ja Harjumaa, ülejäänud piirkonnad järjest vaesuvad. Valitsuse sõnum on olnud rohkem selline, et kolige Tallinnasse ja unustage regionaalpoliitika ja töökohad väikestes kohtades, sest ka riik ise selleks midagi olulist ära ei tee. Hetkel ei näe, et mõni erakond oleks prioriteediks seadnud regionaalpoliitika ja maaelu edendamise.

Üks naine kirjutab: Praegusel hetkel ei näe, et oleks hea, kas on keegi toetanud lapsi, kel hädasti mingit ravi on vaja. Preemiaid jagatakse küll tuhandeid, häbi võiks olla praegusel valitsusel. Tänu headele inimestele saavad abivajajad tuge. Ma arvan, et see peaks rohkem riigi asi olema. Lapsed pidid ju olema meie tulevik, aga see ju kellelegi korda ei lähe… mõttetu jutt kõlupeadele.

Üks teine naine kirjutab: Midagi pole parata, EKRE teebki 2019 valimistel hea tulemuse, sest loosungid töötavad. Kogu Euroopas on see nii olnud ja sarnased parteid on valimistel kõvad tulemused teinud. Aga valitseda nad ju ei suuda, ei suudaks ka kodumaine. Üks asi on lihtsale inimesele arusaadavaid loosungeid hõikuda, teine asi on reaalselt tegeleda keeruka majandussüsteemiga, teha koostööd jne. Aga paratamatult tuleb ka Eestil see populismi laine üle elada ja oodata millal reaalsus ära tõestab, et ainult karjumisega pole midagi peale hakata. Ja Põlvat ei esinda parlamendis praegu küll mitte ükski erakond ja tundub, et ükski saadik ka mitte. Lükake ümber ja tooge näiteid. Näilist esindamist muidugi on mingil määral.

Kolmas naine kirjutab: Isamaal ei ole Põlvamaal suuremat tuge, mis näitab, et Isamaa ei ole Kagu-Eesti suunal eriti tööd teinud. Aga võiks teha. Olen ise kunagi Isamaa liige olnud, kuid respublikaanide poliitika mind ei kõnetanud ja astusin lõpuks välja. Sel aastal valin üle hulga aja taas Isamaad. Riigi tasandil ajavad nad õiget asja ja jääb üle loota, et see hakkab toimima laiemalt üle Eesti, puudutades meid kõiki. Põlva piirkond, võtke ennast kokku ja asuge tegutsema!

Neljas naine kirjutab: Probleem on tegelikult selles, et meie valitsustel on puudunud regionaalpoliitika. Kuigi Eesti on väike, on erinevused regioonide vahel väga suured.

Viimased uudised