Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Deniss Metsavas. Kaadrid Kapo videost.

Arvatava riigireeturi Pjotr Volini poeg võttis nimeks Deniss Metsavas, mis oli tema vana-vanemate nimi. Kas see oli pere punase mineviku peitmiseks?

Nimelt, nagu selgub suguvõsaportaalist geni.com, siis olid Oktrev Volini vanemate nimed Peeter ja Ida-Sofie Metsavas. Oktrevi poeg kandis nime Pjotr Volin. Ent Pjotri poeg võttis oma vana-vanemate nime Metsavas.

Kas see oli mõeldud jälgede peitmiseks, sest Oktrev oli läbi ja lõhki punane mees, luuraja ja diversant, kes osales 1944. aasta augustis eriüksuse koosseisus Eesti „vabastamisel”.

Peeter Metsavas sündis geni andmetel 3. juunil 1895. aastal Sangastes. Tal oli üks ja ainus laps – poeg Oktrev. Peeter Metsavase isa nimi oli samuti Peeter, kes sündis 15. aprillil 1875. aastal Vaabinas. Ja nüüd läheb huvitavaks: tolle vanema Peetri vanemateks on genis märgitud krahv Friedrich von Berg ja Ann Wollin. Ilmselt oli tegemist sohilapsega, sest Ann polnud Fridrichi ametlik kaasa. Ann sündis 26. asrillil 1839. aastal Antsla vallas ja tema neiupõlvenimi oli Metsavas (vanemad Tannil ja Marri Metsavas). Anni abikaasa oli Peter Wollin.

Viimased uudised