Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eelmisel nädalal kehtestati piirang Swedbank Liisingule kuuluvatele sõidukitele ning neid ei lubata Vene territooriumile tagatisraha maksmata.

Venemaal muudeti tolliseadust, mille kohaselt tohib riigi territooriumil viibida vaid üks ettevõttele kuuluv sõiduk. Liisinguautodele tehti erand, kuid vaid esimese rikkumiseni. Kuivõrd üks Swedbank Liisingu klient rikkus korda, ei lubata enam teisigi liisingu kliente ilma tagatisraha maksmata Venemaale.

Swedbank annab teada, et eelmisel nädalal kehtestati piirang Swedbank Liisingule kuuluvatele sõidukitele ning neid ei lubata Vene territooriumile tagatisraha maksmata. „Piirang on kehtestatud seoses ühe Swedbank liisingule kuulunud sõiduki piirikorra rikkumisega,” on kirjas panga kodulehel.

Sarnane probleem on juba varasemalt tekkinud ka Luminor Liisingule kuuluvate sõidukitega.

Swedbank palub klientidel varuda kannatust kuni asjaolude selgumiseni ning võimalusel kasutada Venemaale minekuks liinitransporti (bussi või rongi). Swedbank on teadlik piirangu põhjustanud juhtumist ning on teinud ametlikud päringud vastavatele Venemaa ametkondadele. Nüüd oodatakse täiendavad infot.

Hetkel saab Swedbank Liisingule kuuluv sõiduk Vene piiri ületada vaid juhul, kui piiril tasutakse deposiit sõiduki sisseviimise eest. See on võrdne kõikide tolli jms maksude summaga. Summa sõltub sõiduki ehitusaastast ja mootorimahust, keskmise auto puhul see võib ulatuda tuhandetesse eurodesse – näidiskalkulaatori leiab siit: http://www.tks.ru/auto/calc/. Peale auto väljumist Venemaalt deposiidisumma tagastatakse.

Viimased uudised