Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ostjad maksavad viimase korruse korteri eest kõrgemat hinda vaid uutes kvaliteetsetes majades, näitab City24 korterituru analüüs.

„Kõrgeimate korterite kõrgem hind osutus suuresti müüdiks,” kinnitas City24 juhataja Karin Noppel-Kokerov. „Piltlikult öeldes koputab korterit müües reaalsus katusele: võimalikke katusega seotud probleeme ei taha keegi enda laes näha, ja vaade on eelviimase korruse aknast peaaegu sama hea.”

Nii ületab kõrgeimate korruste ruutmeetrihind keskmiste korruste ruutmeetrihinda Tallinnas vaid Haaberstis, kus on müügis palju uusarendusi. Haaberstis ulatub viimase korruse korterite mediaanhind müügikuulutustes 1958 euroni ruutmeetrist, mis ületab keskmiste korruste ruutmeetrihinda 90 euro võrra.

Lasnamäe linnaosas küsivad müüjad keskmiste ja kõrgeimate korruste eest praktiliselt võrdset hinda, kõigis muudes linnaosades maksavad keskmiste korruste korterid ülemistest rohkem.

„Viimaste aastate kinnisvarauudiseid lugedes võib jääda mulje tohutust uusarenduste buumist, aga need numbrid toovad maa peale tagasi,” tõdes Noppel-Kokerov. „Vaatamata hoogsale kinnisvaraarendusele on meie elamufond keskmiselt ikka vana ja väsinud, ning esimeste ja viimaste korruste võimalikud tehnoprobleemid on koduostjate jaoks aktuaalsed.”

Viimased uudised