Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Venemaal Pihkvas oli juhtum, kus mees, kes ei kuulunud mobilisatsiooni alla, tahtis välismaale minna, aga teda ei lastud.

Vene mees, kes ei saanud mobilisatsiooni kutset ega kuulunud mobilisatsiooni alla, aga töötab lennujaamas, tahtis minna perega välismaale puhkama. Ta läks ise sõjaväekomissariaati, et saada tõendit, et piiril ei tekiks probleemi, vahendab Pskovskaja Gubernija.

Perekond kirjutas sõjaväekomissariaadile avalduse väljasõiduloa saamiseks, lisas avaldusele piletid ja tagasisõidupiletid.

Poolteist nädalat hiljem tule aga perekonnale sõjaväekomissariaadist järgmine allkirjastatud teade: „Kuulub mobiliseerimisele, tõendit ei väljastata.”

Samal ajal teatatakse, et Pihkva oblastist juba mobiliseeritud mehed pole juba nädal aega lähedastega ühendust võtnud. Nende sugulased annavad teada, et alates 25. septembrist on mobiliseeritud olnud Tveris ja alates 21. oktoobrist Novõi Oskolis, kuid seni ilma relvadeta. Novõi Oskol asub Belgorodi oblastis Ukraina piiri lähedal. Ja alates 21.-22. oktoobrist pole nendega mingit sidet. Ka nemad ei saanud kuu aega pärast mobilisatsiooni algust palka. Mobiliseeritute telefonid on välja lülitatud.

Pihkva oblasti kuberner Mihhail Vedernikov teatas, et Venemaalt on lahkunud lahkus suur hulk neid oblasti elanikke, kes hoidsid mobilisatsioonist kõrvale.

„On neid, kes end peidavad, kuid sõjaväekomissariaat ajab nad koos politseiga välja,” ütles Vedernikov.

Varem oli kuberner väitnud, et sõjaväekomissariaadi töötajad koos politseinikega teedel ei patrulli. Nüüd selgub, et seda siiski tehakse.

Viimased uudised