Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Võitlus kliima eest muutub üha ägedamaks: London on teist päeva kliimasõdalaste piiramisrõngas. Meeleavaldajad peksid puruks aknaid ja lõhkusid hooneid. Tänavad on suletud. Arreteeritud on 52 inimest.

Täna, teisipäeval on tänavatele oodata ligi 30 000 inimest. Kliimasõdalased tahavad barrikadeerida ja blokeerida sellised Londoni kohad ja vaatamisväärsused nagu Marble Arch, Oxford Circus, Waterloo Bridge, Parliament Square ja Piccadilly Circus.

Meeleavaldajad ööbivad telkides Londoni parkides. Eile peksti Londoni kesklinnas sisse Shelli esinduse klaasuksed ja inimesed kinnitasid end akende külge. Ühtlasi pandi hoonele plakatid ja värviti spreiga üle seinad.

Meeleavaldajad väitsid, et nende eesmärk ongi kahju teha, et neid kohtu alla antaks, vahendab Daily Mail.

Meeleavaldajad nõuavad, et Briti valitsus kuulutaks välja kliima hädaolukorra. Londoni politsei on hoiatanud inimesi, et linnas liikumine võib meeleavalduste tõttu võtta tavapärasest kauem aega.

Täna on planeeritud sarnased kliima protestimeeleavaldused vähemalt 80 linnas kokku 33 riigis.

Zuhura Plummer on Twitter

Still going strong at# Edgeware road @ExtinctionR @XR_Oxford https://t.co/qXUOyO0wlN

Monique Roffey on Twitter

@ExtinctionR have shut down Oxford Circus and this party look set to be a rave by this evening. Join the rebellion #climatechange #peoplesassemblies #cutcarbonemmissions #Rebellionweek #activism https://t.co/YQgC16qgWK

Viimased uudised