Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Taimaal on maailmas kõige karmim kord seoses koroonaga, kuna seal on lasteaia ja kooli lapsed eraldatud teinetesest plastist kastidesse.

Tais lubati juuli algul koolid avada, aga sellega seoses tuleb järgida karme abinõusid. Klassides tohib olla maksimaalselt 25 õpilast, mänguruumis tuleb lapsed teineteisest seinaga eraldada ja ruume tuleb regulaarselt desinfitseerida, vahendab Daily Mail.

Tai oli esimene riik Hiina järel, kus jaanuari keskel tuvastati koroonaviirus. Riigis on praeguseks tuvastatud 70 miljoni elaniku kohta 3352 koroonaviirusega nakatumist ja 58 koroonasurma, seda on ligikaudu samapalju kui 1,3 miljoni elanikuga Eestis.

Kui lapsed tais kooli lähevad, siis ulatab õpetaja neile alustuseks näomaski, mida tuleb terve koolipäeva jooksul kanda. Mõnel pool antakse lastele lisaks veel näovisiirid.

Tais suleti koolid kevadel märtsi keskpaigas ja sellest ajast alates on koolidel olnud võimalik valmistuda koolide turvaliseks avamiseks. Iga klassiruumi juurde on paigaldatud kraanikausid ja vedelseebi anumad, klassides ja sööklates on vaheseinad õpilaste vahel ning kooli sisenedes kontrollitakse õpilaste kehatemperatuuri. Pärast selliste meetmete rakendamist pole Wat Khlong Toey koolis alates juuli algusest koroonat tuvastatud.

Bangkoki ligidal asuvas Sam Khoki koolis pandi 5000 õpilast vahetult enne kooli algust juulis täiendava abinõuna 15 päevaks kodukarantiini. Koolides mõõdetakse õpilaste kehatemperatuuri ja andmed saadetakse automaatselt lapsevanematele.

Tai pole veel piire turistidele avanud kartuses nakkus sisse lasta. Reisimull naabermaadega pole samuti õnnestunud, sest Hiinas, Austraalias ja Hong Kongis on koroonaga nakatumine tõusuteel, samuti Vietnamis.

Kommentaarid

Viimased uudised