Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid märgib avalikus pöördumises, et Reformierakond jätkab jaburat võitlust lastetoetuste vastu.

Järgneb Jaanus Karilaidi pöördumine:

Reformierakond jätkab jaburat võitlust lastetoetusi tõstva eelnõu vastu. Justnimelt – jaburat võitlust, sest varem või hiljem võetakse see eelnõu niikuinii vastu. Siiski, tänasest ööistungist saab teha mitmeid poliitilisi järeldusi.

Alles see oli, kui Reformierakond kritiseeris teravalt EKRE poolt läbi viidud obstruktsiooni, millega tehti poliitikat puuetega inimeste arvelt. Aga mida me nüüd näeme? Täpselt samasugust venitamistaktikat kasutatavad reformierakondlased laste ja perede heaolu arvelt. Saame järeldada, et Reformierakonna enda poliitiline kultuur ei ole grammigi parem ja oma poliitilist topeltstandardit nad isegi ei ürita varjata.

See läheb kindlasti negatiivse alatooniga Eesti poliitika ajalukku, et formaalselt peaministrierakonna tiitlit kandev Reformierakond üritab takistada parlamendi enamuse poliitilise tahte teostamist. Reformierakondlaste käitumine stiilis „mina tean, mis on õige” on pahatahtlik ning parlamendi enamuse tahte realiseerimisest takistatakse teadlikult ja sihilikult, kuivõrd antud eelnõu ei ole võimalik siduda usaldushääletusega, nagu tegime seda hiljuti viie teise eelnõu puhul.

Sellisel kujul parlamendi töö takistamine on oht demokraatiale ja tugev löök õigusriigile. Ja ometigi näitab see ka ilmekalt seda, mida kõike on Reformierakond nõus võimu nimel tegema. Võimu omamine ja kümne küünega oma toolist kinni hoidmine on tähtsam, kui parlamendi enamusega arvestamine.

On selge, et Kaja Kallas tagasi astuda ei julge, kuid küsimusi tekitab nende võitluse eesmärk. On selleks tõesti lastetoetuste tõstmise nullimine või hoopis Isamaa murdmine? Reformierakonna enda entusiasm eelnõu sisuliselt menetleda on praktiliselt olematu, sest öötundidel viibisid nende poolt saalis vaid üksikud saadikud. Taoline käitumine naeruvääristab Riigikogu tööd.

Igatahes, täna kella 12.06 seisuga oleme jõudnud läbi hääletada 63 muudatusettepanekut, mis tähendab, et 1128 muudatusettepanekut vajavad veel läbi arutamist. Täna kestab istung kella 13.00ni, seejärel jätkame tööd esmaspäeval. Keskerakond on lubanud laste- ja peretoetuste tõstmisega lõpuni minna ning me ei tagane avalikkusele antud lubadusest!

Viimased uudised