Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 28. mail pidasid kaitsepolitseinikud Lõuna-Eestis piiriületamisel kinni keskealise topeltkodakondsusega mehe, keda kahtlustatakse Venemaa agressiooni toetamises. Ta tahtis venelastele anda oma droonid.

Kahtlustuse kohaselt toetas mees teadvalt ja vahetult Venemaa Föderatsiooni agressiooni Ukraina territooriumil. Eile võttis Harju maakohus prokuratuuri taotlusel mehe vahi alla.

Riigiprokuratuuri prokurör Melinda Ülend ütles, et välisriigi agressiooniaktiga liitumine, selles osalemine või selle toetamine on Eesti vabariigis karistatav kuni viieaastase vangistusega. Agressiooni toetamisena käsitletakse ka Venemaa armee erinevatele väeüksustele lahingutegevuseks vajaliku tehnika, sealhulgas näiteks droonide soetamist ja tehnika hankimise rahastamist, vahendab Delfi.

Sotsiaalmeedias täpsustas kapo, et antud mees tahtis annetada enda käsutuses olevad droonid Venemaa armeele.

„Ebaseaduslik toetus võib seisneda ka näiteks rahas või muus materiaalses abis, millega soovitakse toetada Venemaa agressiooni Ukrainas,” lisas kaitsepolitsei büroojuht Harrys Puusepp.

Kui kellelegi jäävad internetis või mujal avalikus ruumis silma eespool mainitud üleskutsed, siis sellest palub kaitsepolitsei neid kindlasti teavitada e-maili teel info24@kapo.ee või telefonil (+372) 612 1455.

Kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur ning uurimist toimetab kaitsepolitseiamet.

Viimased uudised