Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: KM

Esmaspäeval tutvusid Tallinnas rohkem kui 40 Eesti ja Soome kaitsetööstusettevõtet käesoleva aasta Euroopa Kaitsefondi programmiga ja jagasid oma kogemuslugusid fondis osalemisest.

Euroopa Liit rahastab Euroopa Kaitsefondi aastail 2021-2027 8 miljardi euroga. 2022. a taotlusvoorus esitas Eesti ühe projektitaotluse juhtriigina – keskmise suurusega poolautonoomne mereväealus EUROGUARD eelarvelise mahuga 95 mln eurot. Samuti toetab kaitseministeerium veel seitset Eesti ettevõtet tahtekirjaga. Taotlusvooru tulemused selguvad hiljemalt juuni lõpuks.

 „Eesti jaoks on Euroopa Kaitsefondil oluline roll võimearenduste edasiarendamisel ning investeeringute kaasamisel kaitsetööstusettevõtetele. Uute investeeringute Eestisse toomine on selle juures võtmetähendusega,” sõnas kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm.

Kaitseministeeriumi ja Eesti kaitse- ja kosmosetööstusliidu korraldatud infopäev on oluliseks platvormiks ettevõtetele, kus jagada oma kogemusi, vahetada infot ning kasvatada kontaktide võrgustikku.

2019-2021 kaasasid Eesti ettevõtted Euroopa Kaitsefondi piloot- ja põhiprogrammidest kokku 30 miljonit eurot Euroopa Liidu raha kaitsevaldkonna teadus- ja arendusprojektide elluviimiseks. 2021. a netotulu Eesti ettevõtetele Euroopa Kaitsefondist oli 14 miljonit eurot. Eesti ettevõtteid leiab 27 võitnud projektist, mis hõlmavad robootikat, küberturbetehnoloogiaid, andmekaitset, seiret, radarite arendamist, digitaliseerimist, tehisintellekti rakendusi, virtuaalseid meditsiini väljaõppelahendusi. Neist kahte, mehitamata maismaasüsteemide arendusprojekti ja sõjalise liikuvuse digiplatvormi arendust, juhib Eesti ise.

Viimased uudised