Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitseministeerium

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm autasustas kaitseväe Tapa linnakus missioonimedalid NATO lahingugrupi Prantsuse sõduritele ja ohvitseridele, kes on alates selle aasta juunist teeninud Ühendkuningriigi juhitavas NATO lahingugrupis.

Medalitseremoonia tähistab Prantsuse maaväe 7. mägijäägrite üksuse viiekuulise teenistuse lõppu Eestis. Uus Prantsuse maaväe 13. mägijäägrite üksus saabub Tapale novembri alguses. Tegemist on kergejalaväeüksusega, mis on spetsialiseerunud ettevalmistusele külmas kliimas ja mille varustuses on soomustatud lahingmasinad, mis on taktikaliseks toeks Briti ja Taani tankidele.

„Teie missioon on oluline rahu hoidmiseks Läänemere piirkonnas ja kogu Euroopas. Eestis saadud õppetunnid ja oskused tugevdavad kogu allianssi. Valmisolek ja reageerimisvõime, mida olete oma teenistuse ajal siin Eestis üles näidanud, on olnud eeskujulik,“ ütles oma kõnes kantsler Kusti Salm.

„Ainus viis Ukraina stsenaariumi vältimiseks Eestis, on teha agressorile üheselt mõistetavaks, et igasugune NATO vastu suunatud agressioon on ummiktee, kus pole mingit võimalust edu saavutada,“ jätkas Salm.

„Koos Briti ja Taani sõduritega, kes kuuluvad NATO lahingugruppi Eestis, olete aidanud kaasa heidutuse tagamisele ja olnud solidaarsed meie liitlastega toetades Eesti kaitseväge,” ütles Eestis viibiva Prantsuse kontingendi ülem kolonelleitnant Jean-Bernard Lefèvre.

Alates 2021. aastast on Prantsuse armee üksused Tapal NATO lahingugrupis teeninud viie järjestikuse rotatsiooniga.

NATO lahingugruppide juhtriigid Balti riikides on Ühendkuningriik, Kanada, Saksamaa ja Ameerika Ühendriigid, lahingugrupid loodi Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas 2017. aastal.

Viimased uudised