Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: n-srs Valner Väino

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk tunnustas rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel osalenud kaitseväelasi ning andis üle 87 missioonimedalit tänuväärse töö eest Eesti Vabariigi kaitseks.

Kantsler rõhutas, et Eesti on osalenud erinevatel sõjalistel operatsioonidel veerandsada aastat ning Eestit esindavate kaitseväelaste professionaalne ja oskuslik töö on aidanud selle aja jooksul luua ja tugevdada liitlassuhteid.

„Tubli teenistus on Eesti Vabariigi visiitkaart. Eesti liitlased ja partnerriigid NATO-s ja Euroopa Liidus hindavad väga kõrgelt Eesti kaitseväelaste professionaalsust,“ ütles Prikk.

„Õlg-õla kõrval liitlastega operatsioonidel osalemisega omandatud praktilised kogemused ja kindlustatud poliitiline usaldusväärsus on Eesti riigi kaitseks hindamatu väärtusega,“ ütles Prikk.

„Täna osalevad Eestis meie julgeoleku tagamisel britid, taanlased, prantslased, ameeriklased – kõigi nende riikidega seob meid relvavendlus missioonipiirkondades.“

Erilise nähtavusega on olnud sel aastal operatsioon Barkhane Malis. Prikk tõi välja, et meie panus sihtüksusesse Takubas on mõjunud tugevdavalt meie kahepoolsetele suhetele Prantsusmaaga. „Prantsusmaa üksused on praegu kohal ka Ämaris, et tõhustada heidutust meie piirkonnas,“ ütles Prikk.

Rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil osalenu medali said Malis, Afganistanis, Iraagis, Iisraelis, Liibanonis ja Itaalias missioonidel osalenud kaitseväelased.

Kommentaarid

Viimased uudised