Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kammerkoor Head Ööd, Vend kutsub kõiki lõunaeestlasi sel laupäeval, 9. juulil, suveõhtu kontserdile, mis toimub Vastseliina kirikus. Kontserdil kõlab vaimulik Eesti koorimuusika Cyrillus Kreegi ja Arvo Pärdi sulest, samuti tuleb esiettekandele kaks uut Keldi palvet Pärt Uusbergilt.

„Cyrillus Kreek ja Arvo Pärt on mulle kõige hingelähedasemad Eesti heliloojad, kelle erinevaid teoseid on Head Ööd, Vend laulnud ka varasemalt. Sel kontserdil on aga enamik lugusid nii koorile kui ka dirigendile uued,” kommenteerib kava valikut koori dirigent Pärt Uusberg. „Arvo Pärdilt on kavas ingliskeelsed koorilaulud, mida olen küll varasemalt laulnud, aga mitte kunagi juhatanud. Nüüd on olnud põnev protsess avastada neid teoseid dirigendi vaatenurgast. Kreegilt laulame neli pigem vähem esitatavat vaimuliku rahvaviisi seadet,” lisab ta.

Lisaks kõlavad kontserdil esmakordselt Pärt Uusbergi poolt loodud kaks teost keldi palvete tekstidele: „Ma tahan Sind kogu oma eluga teenida” ja „Igikestev armastus.”

„Vastseliina kirik on koori jaoks taaskord üks uus kirik, mida avastada,” sõnab Uusberg. „Kooriga on olnud juba mitmed aastad jutuks korraldada suvelaagreid, mille sees Eestimaa ilusaid kirikuid avastada. Sel aastal tekkis soov tulla laulma Lõuna-Eestisse ning umbes samal ajal kirjutati meile Vastseliina kirikust, mis tähistab sel suvel oma 250. sünnipäeva. Nii saidki kaks plaani kokku põimitud.”

Suveõhtu kontsert algab Vastseliina Katariina kirikus kell 18 ning sissepääs on vabaannetusega.

Kammerkoor Head Ööd, Vend pälvis 2021. aastal Eesti Kooriühingult aasta koori ning Pärt Uusberg aasta dirigendi tunnustuse.

Viimased uudised