Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna kella kolmveerand viie paiku õhtul sai politsei teate, et Tartu maakonnas Kambja vallas Õssu külas sõitis Kiat juhtinud 35-aastane mees otsa 37-aastasele mehele. Paraku olid 37-aastase mehe vigastused sedavõrd tõsised, et ta hukkus sündmuskohal.

„Esialgsetel andmetel juhtus traagiline õnnetus pimedal, valgustamata teelõigul, kus lubatud sõidukiirus on 80 km/h. Õnnetuses hukkunud mehel olid seljas tumedad riided ning paraku puudus tal ka helkur. Samuti raskendas autojuhil jalakäija märkamist vihmasadu,“ rääkis sündmuskohal käinud Tartu politseijaoskonna patrullpolitseinik Mikk Tehvan.

Sõidukit juhtinud mees oli kaine ning ta omas vastava kategooria juhtimisõigust. Juhtunu kõik täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

„Kahjuks juhtub igal aastal mitmeid traagilisi õnnetusi, sest tumedates riietes ja helkurita jalakäija ei ole autojuhtidele õigeaegselt nähtav. Politsei tuletab kõigile jalakäijatele meelde, et pimedal ajal liikudes tuleb kanda helkurit – see on kõige lihtsam viis end nähtavaks teha. Helkurit on soovitav kanda sõiduki tuledega samal kõrgusel ehk umbes 50-80 cm maapinnast. Pimedal ajal maanteel liikudes tasub kanda ka helkurvesti ning lisavalgusallikana kasutada taskulampi või telefoni, et selle abil ennast autojuhtidele veelgi paremini nähtavaks teha,“ rääkis Tehvan.

Viimased uudised