Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

Ukrainas töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus eile oma Ukraina kolleegi Petro Porošenkoga. Peamiste teemadena arutasid riigipead olukorda Ida-Ukrainas ning reforme, mida Ukraina on ellu viimas, eeskätt korruptsioonivastase võitluse ning ettevõtluskeskkonna osas.

„Me jälgime Eestis väga tähelepanelikult neid pingutusi, mida Ukraina teeb muutumaks euroopalikuks avatud ühiskonnaks. Ukraina peab astuma konkreetseid samme, mis näitavad, et muutused ka tegelikult toimuvad. Neid samme pole vaja meile või Euroopa Liidule, neid samme on vaja Ukraina riigile ning inimestele. Korruptsioonikohtu loomine on üks neist ning loodame, et see kohus hakkab ka edukalt tööle. Samas on välisinvestorite huvide kaitse Ukrainas endiselt nõrk ning see pidurdab Ukraina majanduse arengut,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist president Porošenkoga.

Olukorrast Ida-Ukrainas rääkides tõdeti, et suuri muutusi võrreldes kevadega, kui president Kaljulaid rindejoont külastas, toimunud pole. „Meie hoiame Venemaa poolt toetatud sõda Ida-Ukrainas ning Krimmi poolsaare okupeerimist jätkuvalt rahvusvahelise tähelepanu fookuses. Euroopa ei tohi sellest väsida, anda alla põhimõtetes ega naasta suhetes agressoriga tavapäraste suhete juurde,“ ütles president.

Vabariigi Presidendi töövisiit jätkub täna Ukrainas. Eile kohtus riigipea lisaks president Porošenkole veel opositsiooni esindajate Julia Tõmošenko ja Vjatšeslav Vakartšukiga ning avas Eestist pärit loomekeskuse LIFT99 Kiievi kontori, kus kohtus ka Ukraina edukamate idufirmade esindajatega. Õhtul osales president Kaljulaid Yalta European Strategy konverentsil (YES), kus vestles Tony Blairiga digiühiskonna teemadel ning Carl Bildti modereeritud arutelul Ukraina õigusriigi ja korruptsioonivastase võitluse teemadel.

Täna osaleb riigipea Dnipros World Cleanup Day koristustalgutel, kohtub sealsete linnajuhtidega ning külastab Terrorismivastase Operatsiooni muuseumi ja Eesti investeeringutel põhinevat Elme Messer Gaasi tehast.

Viimased uudised