Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Kalevi jalaväepataljonis aasta alguses väljaõpet alustanud sõdurid osalesid baaskursuse lõpurännakul, mis pani nad nii vaimselt kui füüsiliselt proovile.

Kompanii ülema leitnant Renee Laani sõnul on kümme nädalat tagasi teenistust alustanud sõdurid silmnähtavalt arenenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt. „Need sõdurid on tulevased juhid ning kindlasti on nad pärast nooremallohvitseride või autojuhi kursuste lõpetamist väärt eeskujuks juulis ning oktoobris teenistusse tulevatele ajateenijatele,” ütles leitnant Laan.

Öise häirega alanud ligi 35 kilomeetrilisel rännakul pidid sõdurid kümnes punktis näitama nii seda, kui hästi on nad omandanud üksikvõitleja lahinguväljal ellujäämiseks vajalikke teadmisi kui ka üksuse ühtsust. Kokku osales lõpurännakul 160 jaanuaris teenistusse tulnud sõdurit

„Ajateenistuses õpid meeskonnavaimu tugevust hindama, arvestama oma üksuse liikmetega ning saad teadmise, et vajadusel on keegi, kes sulle abikäe ulatab ning oled valmis vajadusel sama tegema,” ütles rännakul osalenud reamees Eigo Varemäe.

Jaanuarikutsega teenistusse saabunud ajateenijad suunatakse nooremallohvitseride ning autojuhtide kursuse lõpetamise järel 1. jalaväebrigaadi teistesse allüksustesse, kus nooremseersandi auastme saanud kaitseväelased aitavad tegevväelastel koolitada juuli- ja oktoobrikutsega teenistusse saabuvaid ajateenijaid.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58597

Videot vaata allpool!

Viimased uudised