Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna hommikul saabusid Miinisadamasse visiidile kaks Saksa mereväe miinijahtijat, mis harjutavad koos Eesti mereväe laevadega ja täiendavad sadamas oma varusid.

„Üldiselt on see tavaprotseduur ja üldlevinud komme, et kui NATO jõudude laevad välisriiki külastavad, siis võimalusel tehakse ka kohalike mereväe laevadega koostööharjutusi,“ ütles mereväe miinisõja divisjoni ülema ülesannetes kaptenmajor Janno Lauri. „Selliste lühiajaliste kohtumiste käigus harjutatakse läbi tavalisi protseduure, mida kõik sõjalaevad oskama peavad – näiteks erinevad merel varustamise harjutused, teise laeva pukseerimine ja formatsioonis manööverdamine.“

Eestisse jõudnud laevad on 332 Frankenthal-klassi miinijahtijad, mis on ehitatud mittemagnetilisest terasest ja on võimelised veeskama kuni 20 meremiini ning sõitma kiirusega kuni 18 sõlme (33,3 kilomeetrit tunnis).

Eesti mereväelased on koos Saksa mereväelastega miine jahtinud ja erineval tasemel laevadevahelisi harjutusi läbi viinud kõigil suurematel mereväe õppustel, aga ka ühiselt NATO 1. alalise miinitõrjegrupi koosseisu kuulunud.

Saksa merevägi on üks Eesti mereväe tähtsamaid partnereid nii enne kui ka pärast NATO-ga liitumist. Näiteks on Saksamaa merevägi toetanud Eesti mereväe ohvitseride väljaõpet juba alates 1990. aastatest saadik.

Viimased uudised