Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elering käivitas IT lahenduse, mis võimaldab kõikidel elektrimüüjatel esitada tarbijale ühine arve nii müüdud elektri kui võrguteenuse eest.

„Ühisarve esitamise võimalus võrdsustab konkurentsitingimused, sest ühisarve saavad nüüd esitada ka need elektrimüüjad, kes pole seotud ühegi võrguteenuse pakkujaga,” ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Lõpptarbijale esitab ühisarve elektrimüüja, kellelt klient ostab elektri. Raha võrguteenuse eest jõuab elektrimüüjalt võrguettevõtteni pooltevahelise lepingu alusel andmevahetusplatvormist sõltumatult, teatas Elering.

Esialgu saavad elektrimüüjad esitada kliendile ühisarve juhul, kui kliendile ostutab võrguteenust Eesti suurim jaotusvõrguettevõte Elektrilevi. Samas võimaldab Eleringi loodud lahendus ühisarve kasutusele võtta ka teiste jaotusvõrkude klientide teenindamiseks.

Ühisarveteenuse kasutamiseks sõlmivad elektrimüüja ja võrguteenuse osutaja lepingu, mille alusel edastab võrguettevõte Eleringi andmevahetusplatvormile Estfeed elektroonilise võrguteenuse arve. Elering saadab arve sama platvormi kaudu edasi elektrimüüjale, kes saab oma kliendile nende andmete alusel esitada ühise arve nii võrguteenuse ja tarbitud energia eest.

Lõunaeestlane

Viimased uudised