Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Juba sel pühapäeval tähistavad kaitseväelased koos sõprade ja külalistega isadepäeva Pärnus kogupereüritusel Kõikide laste isadepäev.

Isadepäeva tähistatamine on Pärnu spordihallis kella 10-15. End  ja enda tegemisi tutvustavad kaitsevägi, liitlaste lahingugrupp, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, kaitseliit, maksu- ja tolliamet, Eesti punane rist ning vanglateenistus.

Tegevusi ja uudistamist jätkub nii suurtele kui väikestele, nii tuppa kui õue. Kaitsevägi näitab oma relvastuse ja varustuse seas muu hulgas ka miinipildujat, liikursuurtükki, jalaväe lahingumasinaid ja õhutõrjekahurit. Lisaks saab uudistada seest ja väljast erinevaid kaitseväe sõidukeid.

Päästeamet toob tänavu perepeole erinevat päästetehnikat, aga ka virtuaalreaalsuse prillidega töötoa erinevate ohuolukordade simuleerimiseks. Naiskodukaitsjate ja politseinikega saab samuti erinevaid elulisi mänge mängida ning lisaks selgitavad nad, kuidas kriisideks valmis olla ja tutvustavad rakendust „Ole valmis!”.  Kohapeal on  proovimiseks ka simulaatorid, mis rõhutavad liiklusohutuse tähtsust. Vangalteenistus näitab vangivalvuri varustust ning paneb püsti näituse vanglas keelatud, kuid vangidelt leitud esemetest.

Kõikide laste isadepäev on traditsiooniline kogupereüritus, mis sai alguse 2002. aastal ning toimub iga kord erinevas Eesti linnas.

Viimased uudised